• Europejski Dzień Języków
     • Europejski Dzień Języków

     • Jak co roku obchodziliśmy dziś w naszej szkole Europejski Dzień Języków zorganizowany przez nauczycieli języków obcych.

      Przy tej okazji można było posłuchać ze szkolnego radiowęzła utworów wykonywanych w różnych językach, obejrzeć interesujące plakaty dot. języków i krajów wykonane przez uczniów klas pierwszych oraz wziąć udział w teście wiedzy o językach.

      Tego samego dnia celebrowaliśmy Dzień Książki Anglojęzycznej zorganizowany przez panią Emilię Warzochę wraz ze szkolną biblioteką.

      Uczniowie odwiedzali bibliotekę, gdzie mogli obejrzeć bardzo ciekawe książki, albumy, komiksy i czasopisma w języku angielskim oraz wziąć udział w quizie sprawdzającym znajomość takich tytułów jak "Hobbit" czy "Harry Potter". 

      Na szkolnych korytarzach pojawiły się znane cytaty z literatury anglojęzycznej, aby jeszcze bardziej przypominać i zachęcać uczniów (tego dnia szczególnie) do odwiedzenia szkolnej biblioteki.

     • Projekt "Na staże po kwalifikacje"

     • Mija drugi tydzień pobytu uczniów naszej szkoły na stażu  w Hiszpani. 

      Poniżej kolejna relacja uczestników wyjazdu:

      "Po przyjeździe spotkaliśmy się z naszymi hiszpańskimi pracodawcami.
      Informatycy, elektronicy i teleinformatycy poznali swoje miejsce stażu - Informatica Reparnet.

      Pierwsze kilka dni pracowaliśmy z oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych. W kolejnych dniach poznawaliśmy budowę urządzeń komputerowych od strony serwisowej. Nasz szef, czyli właściciel i opiekun jednocześnie jest bardzo miły i pomocny.

      W wolnym czasie zwiedzamy zabytki Hiszpanii. Szczególne podobała nam się Alhambra w Granadzie."

     • "Na staże po kwalifikacje" - Granada, Hiszpania

     • Kolejna grupa uczniów rozpoczęła staż w Hiszpanii.

      Oto relacja z pierwszych dni pobytu na stażu:

      "Dnia 11.09.2021 r. wystartowaliśmy z Modlina do gorącej Hiszpanii. Wylądowaliśmy na lotnisku w Madrycie i stamtąd ruszyliśmy w pięciogodzinną trasę autokarem do malowniczej Granady. Zakwaterowaliśmy się w dwóch apartamentach, w zadbanej i zielonej okolicy blisko centrum. 

      W trzecim dniu wyjazdu spotkaliśmy się z organizatorami projektu M.E.P. Europrojects Granada i otrzymaliśmy niezbędne informację dotyczące stażu oraz wskazówki związane z poruszaniem się po mieście. Otrzymaliśmy również karty miejskie, które pozwoliły nam sprawnie dotrzeć na praktyki.

      Następnego dnia po przylocie pojechaliśmy na wycieczkę do Malagi. Zwiedziliśmy malownicze miasto, zabytkowy zamek oraz teatr romański. Niektórym udało się również odwiedzić muzeum Picassa! Mieliśmy również okazję pływać w Morzu Śródziemnym i dobrze się bawić. Następnego dnia wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Granadzie.

      We wtorek 14.09.2021 r. spotkaliśmy się po raz pierwszy z naszymi pracodawcami, a po południu pojechaliśmy do Alhambry. To miejsce zauroczyło wszystkich swoim pięknem oraz wspaniałą architekturą. Tego nie da się opisać słowami. Zobaczcie sami na zdjęciach, które postujemy na naszych social mediach.

      Pozdrawiamy z Granady, stażyści Erasmus+"

    • książki
     • Kiermasz podręczników

     • W dniach 8 i 9 września odbędzie się w szkole kiermasz używanych podręczników. Uczniowie będą mieli możliwość kupienia potrzebnych książek od starszych kolegów i sprzedania już niepotrzebnych. Szczegółowe informacje przekazywane są w ogłoszeniach w dzienniku Librus. 
      Wykaz podręczników na cały cykl nauczania:  link do podstrony

    • Klasa 3 technik elektronik w pracowni z wychowawcą
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

     • 1 września odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami i kadrą kierowniczą w salach lekcyjnych. W miłej atmosferze zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny, pomimo braku uroczystości w sali gimnastycznej. Szczególnie gorąco powitaliśmy klasy pierwsze w gronie uczniów Zespołu Szkół Nr 1. 

      Życzymy całej społeczności szkolnej wielu sukcesów w roku szkolnym 2021/22 !!!

       

       

       

       

     • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

     • Rekrutacja uzupełniająca do szkół prowadzonych przez Powiat Piaseczyński będzie odbywać się papierowo (złożenie podania) natomiast do szkół prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawę odbywa się w systemie elektronicznym. W związku z tym kandydaci, którzy będą chcieli wziąć udział w rekrutacji do szkół warszawskich, logują się na swoje dotychczasowe konta, wypełniają wniosek (widząc szkoły warszawskie) i składają do szkoły I wyboru. 

     • Odbiór świadectw maturalnych

     • Zapraszamy po odbiór świadectw maturtalnych 5 lipca 2021 roku w godzinach 9 – 15, w sali nr 5. W późniejszym terminie świadectwa można odbierać w godzinach pracy sekretariatu szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

    • Plaża
     • Życzymy miłych oraz bezpiecznych wakacji!

     • Zakończył się kolejny rok szkolny. W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy Dyrekcji, która w tak ciężkich czasach ułatwiała nam naukę i rozwój oraz pozwalała bezpiecznie spędzić ten rok. Dziękujemy Nauczycielom za cały wysiłek włożony w naszą edukację i wychowanie. Dziękujemy również pracownikom szkoły za całoroczny trud w utrzymanie porządku i sprawne funkcjonowanie szkoły. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za miłą atmosferę pracy i nauki.

      Życzymy udanych i pełnych wrażeń wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
      Samorząd Uczniowski

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • 25 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/21 r. Pomimo braku akademii dla całej społeczności szkolnej w sali gimastycznej, nie zabrakło ciepłych słów  w czasie spotkań w klasach z wychowawcami. Najlepsi uczniowi otrzymali świadectwa i gratulacjie z rąk dyrekcji. Nagrody dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Szkoły. 

    • Zakończyliśmy kolejną edycję Kursu Cisco IT Essentials
     • Zakończyliśmy kolejną edycję Kursu Cisco IT Essentials

     • Nasza Szkoła uczestniczy w programie Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO. Uczniowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software, po zakończeniu kursu i zdaniu końcowego egzaminu otrzymują oficjalny certyfikat CISCO.

      Tegoroczny kurs rozpoczął się w listopadzie 2020 roku, natomiast ostatnie zajęcia, podczas których uczniowie zdawali egzamin końcowy, odbyły się w połowie czerwca 2021 roku.

      IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych.

      Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+

      Serdecznie gratulujemy uczestnikom zakończenia kursu i uzyskania certyfikatów :)

      Rafał Banaszek

    • Grafika promująca akcję - palce z namalowanym sercem
     • Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku

     • Wirtualny Dzień Dawcy jest wersją klasycznego wydarzenia, podczas którego poszerzana jest baza bohaterów Fundacji DKMS z tym, że zamiast akcji stacjonarnej szerzenie idei dawstwa szpiku odbywa się wirtualnie.  

      Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w dniach dawcy i chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich do pomocy, której można udzielić na wiele sposobów. Nie bądźmy obojętni i okażmy serce!

      Po więcej informacji odsyłamy do: linku akcji Fundacji DKMS

      Uczniowie kl. 2ti4

      Działamy wirtualnie, ratujemy życie realnie!

     • Miejsca w internacie dla uczniów ZS Nr 1

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie! 

      Informujemy, że od 1 czerwca bieżącego roku szkolnego można składać wnioski o przyjęcie do internatu przy Zespole Szkół Nr 3 w Piasecznie.

      Dokument można przesłać drogą mailową na adres: zs.rcku2@interia.pl lub złożyć osobiście w pokoju wychowawców internatu codziennie w godzinach 8.00 - 21.00.

      Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej ZS Nr 3 w Piasecznie. Podanie do internatu.pdf

      Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i kwaterowania można uzyskać pod numerem telefonu:

      509 291 760  

      Adres placówki:

      Zespół Szkół NR 3 im. Cecylii Plater - Zyberkówny,

      ul. Chyliczkowska 20, 05 - 500 Piaseczno                                         

       

      Małgorzata Nowak - pedagog szkolny 

                              

       

     • Sztuka w reklamie

     • W ramach projektu Sztuka w reklamie organizujemy spotkania dla uczniów kierunku technik reklamy z artystami związanymi z reklamą. We wtorek 8.06.2021 na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych odbędzie się spotkanie online na platformie Teams.

      Gość specjalny - MACIEJ LERCHER - artysta, nauczyciel i praktyk w zakresie reklamy.  

      Informacje o artyście na stronie blogu

      Link do portfolio artysty

      Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych!

      Ewelina Gołąb

       

     • Uwaga Dziewczyny!

     • Od czerwca 2021 roku umieszczamy pudełka z produktami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach!

      Walka z ubóstwem menstruacyjnym to walka na wielu frontach - AKCJA MENSTRUACJA - link do strony akcji zapewnia dostęp do produktów higienicznych w szkołach, rozdaje kubeczki menstruacyjne, wysyła paczki ze środkami higienicznymi potrzebującym, wspiera inne organizacje pozarządowe i umieszczamy w przestrzeni publicznej ogólnodostępne szafki z podpaskami. Przełamujemy tabu i edukujemy.

      Podchodzimy do problemu ubóstwa menstruacyjnego kompleksowo. Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 500 mln osób na całym świecie nie ma stałego dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mają miejsce również w Polsce.​Najnowsze badania pokazują, że w Polsce aż 39% kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować z zakupu produktów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków.

      Ewelina Gołąb

     • Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka

     • 1 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka.

      W tym roku w naszej szkole święto to obchodziliśmy przez 3 dni. W dniach 31.05-02.06. odbywały się wycieczki szkolne, spacery edukacyjne, wycieczki rowerowe oraz ogniska klasowe.

      Specjalną atrakcją przygotowaną przez nauczycieli wychowania fizycznego były szkolne podchody na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym.