• Zapraszamy do udziału!

• Zachęcamy do włączenia się w coroczne akcje organizowane w naszej szkole:

➡️ 6 grudnia akcja DKMS - Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi.

🔗 Szczegółowe informacje w prezentacji

➡️Napisz list, zmień życie – Maraton Pisania Listów

To największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka mająca na celu odmienienie losu kilku osób, które zostały niesłusznie skazane, doświadczyły tortur, czy zostały uwięzione za działanie w słusznej sprawie.

Tak masowej, pokojowej akcji nie da się łatwo zignorować. Dzięki niej wiele osób zostało uwolnionych i odzyskało swoje prawa – Ty też możesz się do tego przyczynić! Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wejścia na stronę:

🔗 https://maraton.amnesty.org.pl/ ,wybrania bohatera i napisania listu w jego obronie. Można skorzystać z gotowych wzorów dostępnych na stronie bądź napisać wiadomość samodzielnie, najlepiej po angielsku. Przy opisach osób, dla których piszemy w tym roku, znajduje się odpowiedni adres, na który wysyłane są listy.Akcja w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie potrwa do 8 grudnia.

Po więcej informacji o obu akcjach zapraszamy do Pani Eweliny Gołąb.

• Turniej piłki nożnej

• Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w zeszłym tygodniu odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej. Każda klasa mogła wystawić swoją reprezentację i spróbować sił w rywalizacji.

Dziękujemy sędziemu Michałowi Słupkowi, za aktywne i profesjonalne prowadzenie meczów. Nagrody indywidualne zdobyli: Michał Słupek, Mateusz Grzegorczyk, Piotr Wyrzykowski, Mateusz Bawolik. Puchar zdobyła klasa 3tt!. Gratulujemy wygranym i dziękujemy za udział w turnieju!                                                            Fot. Nikodem Król, Wiktor Brogowski i Adam Wachowski

• flaga Polski
          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone 11 listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę wolności.

W naszej szkole, jak co roku, uroczyście je obchodziliśmy. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego społeczność szkolna odśpiewała hymn o godzinie 11.11. Godzina ta została wybrana nieprzypadkowo - jest to związane z ogólnopolską akcją pt. Szkoła do hymnu.

Po hymnie młodzież szkolna wraz ze szkolnym kołem muzycznym przedstawiła program artystyczny propagujący idee patriotyczne, nieustannie ważne dla nas dzisiaj, jak i dla naszych przodków. Chętni uczniowie prezentowali umundurowanie różnych formacji wojskowych i harcerskich. Ponadto wyróżnionym uczniom i drużynie klasy 3 tt zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w Turnieju o Puchar Niepodległości.

11 listopada 2023 nasz poczet sztandarowy wziął udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości w Piasecznie.

Fot. Nikodem Król i Wiktor Brogowski

• Szkolenie branżowe

• W poniedziałek, 6 listopada 2023 r., grupa uczniów z klas technik pojazdów samochodowych uczestniczyła w szkoleniu zawodowym w ramach programu Młode Kadry. Informacja  o projekcie na stronie: LINK DO STRONY

Szkolenie odbyło się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie. Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia dotyczące nowoczesnych urządzeń do diagnostyki zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.