Pożegnaliśmy uczniów klas piątych - wzruszeniu, dumie i wycieranym ukradkiem łzom nie było końca.
Życzymy powodzenia i trzymamy mocno za Was kciuki na egzaminach maturalnych, które rozpoczynają się już wkrótce.
Zdjęcia: Kuba Ryszkiewicz
Pożegnaliśmy uczniów klas piątych - wzruszeniu, dumie i wycieranym ukradkiem łzom nie było końca.
Życzymy powodzenia i trzymamy mocno za Was kciuki na egzaminach maturalnych, które rozpoczynają się już wkrótce.
Zdjęcia: Kuba Ryszkiewicz
4 kwietnia br. odwiedziliśmy 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. Pil. Jana Zumbacha. Wycieczkę rozpoczęliśmy od najważniejszego punktu naszego programu, czyli zobaczenia z bliska stojącego w hangarze nowego nabytku Sił Powietrznych RP, lekkiego samolotu szkolno-bojowego FA-50. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o technicznych parametrach tego statku powietrznego. Widziałem jak młodzież słuchając uważnie Pana porucznika spogląda na stojący obok, piękny i wysłużony samolot MiG-29, który niedługo stanie się pomnikiem i świadectwem historii sprzętu lotniczego służącego w bazie w latach 1990 – 2023 r.
Następnie odwiedziliśmy Wojskową Państwową Straż Pożarną, gdzie Zastępca Komendanta opowiedział nam o zadaniach i wykorzystywanym sprzęcie.
Kolejne kroki skierowaliśmy na lotnisko, do wieży lotów. Z ust Pana chorążego dowiedzieliśmy się o wyjątkowo odpowiedzialnej i ważnej pracy wojskowego kontrolera lotów. Przy wieży lotów spotkaliśmy się też z Panem sokolnikiem, który zajmuje się hodowlą i tresurą ptaków drapieżnych, mających za zadanie odpędzanie i odstraszanie innych ptaków zagrażających bezpieczeństwu lotów. Zobaczyliśmy pokaz możliwości jastrzębia harrisa i sokoła wędrownego.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Sali Tradycji 23. BLT. Jej opiekun, Pan chorąży, w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o jednostkach, których tradycje lotnicze odziedziczyły 23. BLT i 1.ELT. Poznaliśmy dzieje takich formacji jak 7. Eskadra Myśliwska im. Tadeusza Kościuszki, 19. Eskadra Myśliwska, 1. Pułk Lotniczy, Brygada Pościgowa, osławiony Dywizjon 303 im. Tadeusza Kościuszki i 1. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. W Sali Tradycji wyeksponowano przykłady dawnego i współczesnego, polowego i galowego umundurowania pilotów, elementy uzbrojenia samolotów bojowych, pułkowy sztandar, księgę pamiątkową, naścienne wizerunki Orderu Virtuti Militari oraz hełmy lotnicze, ryngrafy, coiny, naszywki i godła jednostek lotniczych. Duże wrażenia zrobiły na nas kombinezony lotnicze. Najcenniejszym eksponatem jest odznaka Zastępcy Dowódcy 7. Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki, którą w maju 1995 r. przekazał na rzecz pułku generał brygady pilot Witold Urbanowicz, były Dowódca Dywizjonu 303.
Bardzo dziękujemy wszystkim żołnierzom zaangażowanym w realizację naszej wycieczki, w szczególności Panu chorążemu Piaseckiemu. Największe podziękowania składam Panu Pułkownikowi dypl. pil. Krzysztofowi Stobieckiemu, Dowódcy 23. BLT za umożliwienie zwiedzenia jej po raz kolejny. Jesteśmy z Was dumni i bardzo Wam dziękujemy za służbę dla Ojczyzny!
Robert Kamiński
🥈II miejsce 🥈w Mistrzostwach Piłki Siatkowej Chłopców na szczeblu 1/2 Województwa, które odbyły się w dniu 23.04.2024r. w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim.
W zawodach wzięło udział 6 szkół, które rywalizowały najpierw w grupach, a dwa najlepsze zespoły z grup awansowały do półfinału. Gdzie wygraliśmy wszystkie spotkania 2:0.
W grupie finałowej zmierzyliśmy się z III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła w Wołominie gdzie po zaciętej grze wywalczyliśmy tytuł Wicemistrza.
Wielkie, wielkie Gratulacje!!! 👏🏻👏🏻👏🏻
Od dnia 17.04.2024 r. w szkole można oglądać wystawę plakatów przygotowanych przez uczniów i zgłoszonych w ramach VIII edycji Konkursu na plakat promujący literaturę fantasty/fantastyczną. W tym roku inspiracją dla autorów prac była twórczość Stanisława Lema.
Do konkursu zgłoszono 48 prac. I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 5tr. Nagrodę publiczności otrzymał uczeń klasy 3tr. Zwyciezcom gratulujemy.
Główną nagrodę w konkursie ufundowała Rada Rodziców.
Uczniowie naszej szkoły finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce. Ogromne gratulacje dla wspaniałych chłopaków i podziękowania dla Pani Eweliny Gołąb, która opiekowała się naszymi zwycięzcami. Brawo!
Ostatni tydzień pobytu we Włoszech w ramach projektu Erasmus + upłynął nam na wykonywaniu zadań w naszych miejscach pracy oraz na wycieczkach po Spoleto oraz sobotnim wyjeździe do stolicy regionu - Perugii. Żegnamy Włochy bogatsi w nowe doświadczenia, nowe znajomości i przyjaźnie oraz świadomość, że świat stoi przed nami otworem zgodnie z nazwą naszego projektu "Ruszamy w przyszłość"
To znowu MY, czyli uczniowie, którzy od tygodnia są w słonecznej Italii! Mamy za sobą bardzo intensywne dni - w minioną sobotę wybraliśmy się pociagiem do Cascata delle Marmore, czyli kompleksu pięknych wodospadów, które podziwialiśmy z rożnych miejsc idąc szlakiem turystycznym. Podczas tej wycieczki odwiedziliśmy również urokliwe miasto Terni, gdzie, oprócz posilenia się smaczną pizzą, zwiedziliśmy starą część miasta.
W poniedziałek odbyła się wycieczka do Asyżu, podczas której zwiedzaliśmy to piękne miasto oraz miejsca związane ze świętym Franciszkiem, posłuchaliśmy historii jego życia i podziwialiśmy piękne widoki ze wzgórza, na którym jest położony Asyż.
Niedziela to dzień wycieczki do Rzymu - wiecznego miasta. Zachwyciło nas to miejsce, jego klimat i historia, a monety które rzucaliśmy do fontanny Di Trevi oznaczają, że wrócimy jeszcze do Rzymu...🚶➡️
Nasi uczniowie Adrian Sotomski, Krzysztof Prawucki i Bartosz Stasiak dostali się do etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce. Dziękujemy pani Ewelinie Gołąb za opiekę i trzymajmy kciuki!
Grupa naszych uczniów z klas o profilach technik informatyk, technik reklamy i technik pojazdów samochodowych rozpoczęła staże w Spoleto we Włoszech i dziś mija kolejny dzień w pracy. Wszyscy są bardzo zadowoleni z kontaktów z pracodawcami oraz z faktu, iż mają szansę zdobyć nowe doświadczenia oraz poszerzyć swoją wiedzę związaną z zawodem. Jest to tym ważniejsze, ponieważ praktyki są dopiero w klasach IV i V, a więc jest to znakomita szansa na poznanie pracy w wybranym zawodzie od strony praktycznej, w dodatku w innym kraju. Gorąco polecamy udział w przyszłorocznej rekrutacji i wyjazd na staże zagraniczne!
Do szczypiornistów w pięknym stylu dołączyli siatkarze, którzy wygrali wszystkie spotkania 2:0.
Pierwsze spotkanie i już przedwczesny finał z Zespołem Szkół Konstancin - Jeziorna. Siatkarze z ZS Nr1 przystąpili do spotkania i całych zawodów w pełni skupieni znając stawkę meczu. Pierwszy set wyrównany z lekką przewagą punktową udało się zwyciężyć. Po zmianie stron w końcówce drugiego seta Konstancin-Jeziorna odskoczył na 4 punkty i wydawało się, że jest on stracony, ale nie dla uczniów ZS Nr1, którym udało się nadrobić zaległości i w efekcie wygrać 2:0 w pierwszym meczu. Kolejne spotkania w wykonaniu naszych siatkarzy zakończyły się pewną wygraną (2:0) i przypieczętowaniem zajęcia I miejsca w Powiecie. Dziękujemy naszym zawodnikom za mnóstwo pozytywnych emocji i życzymy dalszych sukcesów.
W poniedziałek grupa dwunastu uczniów naszej szkoły "wyruszyła w przyszłość", czyli rozpoczęła zagraniczne staże w ramach programu Erasmus+ "Ruszamy w przyszłość". Wieczorem 8 kwietnia wylądowaliśmy w Rzymie i około 24.00 zameldowaliśmy się w uroczym miasteczku Spoleto. Pierwszy dzień minął nam na zwiedzaniu miasta oraz zapoznaniu się z organizacją naszych staży. Jutro pierwszy dzień w pracy - jesteśmy pozytywnie nastawieni i wiemy, że udział w programie to dla nas szansa na zdobycie nowych doświadczeń, poznania nowych miejsc i ludzi. Pozdrawiamy ze Spoleto, stay tuned....
5 kwietnia kilkunastu naszych uczniów wybrało się na Politechnikę Warszawską w ramach akcji #zawszeciekawi. Uczniowie zapoznali się z ofertą studiów I stopnia, wysłuchali wykładu "Laser-potęga światła" oraz zobaczyli jak wyglądają laboratoria, komora bezechowa i inne ciekawe miejsca na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Dziękujemy Politechnika Warszawska
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Akademia Cyberbezpieczeństwa, realizowanym przez Instytut Stanisława Lema, Fundację DobryHasztag oraz Uniwersytet WSB Merito w Warszawie. W dniu 4.04 odbyły się warsztaty obejmujące tematykę zdrowia psychicznego w Internecie oraz przedstawienie metod służących bezpiecznemu poruszaniu się po sieci.
Zdjęcia: Kuba Ryszkiewicz
Powered by aSc EduPage