• Włochy i Hiszpania

• W najbliższych miesiącach dwie grupy naszych uczniów znów wyruszą na staże zagraniczne – w tym roku szkolnym pierwszy wyjazd odbędzie się w terminie 8-22 kwietnia, kiedy 12 uczniów wraz z opiekunem wyruszy do urokliwego miasteczka w centralnej części Włoch, Spoleto. Uczniowie z zawodów technik reklamy, technik pojazdów samochodowych oraz technik informatyk spędzą dwa tygodnie uczęszczając na praktyki w zakładach pracy zgodnych ze swoim zawodem. Drugi wyjazd jest zaplanowany na 3-17 maja br. i ta grupa, również dwunastoosobowa, leci do Walencji w Hiszpanii – technik teleinformatyk, technik programista i technik elektronik.

Oprócz niewątpliwie dużych korzyści związanych z przygotowaniem zawodowym, chłopcy i dziewczyny będą mieli szansę nabyć nowe umiejętności, poznać ciekawe miejsca, nawiązać nowe przyjaźnie i odetchnąć południowo europejskim powietrzem. Cieszymy się, że zgodnie z nazwą naszego projektu – ruszamy w przyszłość!

• Ruszamy w przyszłość - 2023/24

• Dziś rusza rekrutacja do kolejnej edycji projektu w ramach programu Erasmus+ nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000056939. Niestety, nie możemy Wam jeszcze zdradzić dokąd wyjedziecie, ani ile osób może wziąć udział w przyszłorocznym projekcie – możecie nam zaufać i pamiętajcie, że dołożymy wszelkich starań, aby pojechało Was jak najwięcej i w niezwykle interesujące miejsce 😊

Prosimy bardzo uważnie przeczytać regulamin projektu oraz regulamin rekrutacji, pobrać ze strony formularz oraz zgodę rodziców, wypełnić i przynieść do koordynatora projektu, pani Ilony Talarskiej-Koplińskiej.

Powodzenia!

• Portugalia 2022 / 2023

• W dniach 14-28 kwietnia br. grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała do Portugalii w ramach programu edukacyjnego Erasmus+ „Po prostu staże” nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000056939.

Każda grupa zawodowa odbyła staż w portugalskich firmach, gdzie uczniowie nabywali nowe umiejętności oraz doskonalili te, które pozyskali podczas zajęć z przedmiotów zawodowych w szkole.

Poza pracą, uczestnicy projektu wzięli udział w kilku wycieczkach krajoznawczych, m.in. do pięknego miasta Porto.

Zachęcamy do obejrzenia:

▶ prezentacji wykonanych przez uczniów poszczególnych zawodów

technik informatyk

technik pojazdów samochodowych

technik elektronik

technik teleinformatyk

technik reklamy

▶ nagranego filmu.

Zapraszmy do obejrzenia filmików przedstawiających:

relację z podróży do Portugalii

relację z pobytu na stażach

Dodatkowe informacje na stronie Powiatu Piaseczyńskiego

Kierunek: BRAGA w Portugalii

Termin wyjazdu: 14 - 29 kwietnia 2023

Portugalskie miasto Braga położone jest na północy kraju w dolinie rzeki Este. Braga nazywana jest miastem kontrastów. Przez ponad 2000 lat swojego istnienia zgromadziło bowiem bardzo bogatą historię, a mimo to jest to portugalskie miasto o największej liczbie młodych ludzi na metr kwadratowy.

To tutaj panuje atmosfera szlachetności i mistycyzmu, bo miejsce to jest przepełnione legendami i przesądami – nie bez przyczyny Braga ma przydomek portugalskiego Rzymu i jest jednym z najstarszych miast w Portugalii. Braga zauroczy Cię klasyczną architekturą oraz  iście średniowiecznym klimatem.

Spędź wspaniałe dwa tygodnie w tym pięknym miejscu i wróć bogatszy w doświadczenia z podróży oraz z pracy w tym ciekawym, europejskim kraju.