• Zdjęcie szkoły
        • Baza dydaktyczna

• Priorytetem organu założycielskiego, dyrekcji i nauczycieli jest nowoczesna baza lokalowa i dydaktyczna. Mając na celu osiąganie najlepszych efektów kształcenia i wychowania stworzono obiekt edukacyjny przyjazny uczniom.

Szkoła posiada:

• 24 pracownie ogólnokształcące,
          • 14 pracowni zawodowych,
          • bogato wyposażoną bibliotekę szkolną,
          • salę gimnastyczną z zapleczem (przebieralnie, prysznice),
          • siłownię zewnętrzną,
          • boisko szkolne.

Ponadto uczniowie mogą korzystać z bufetu szkolnego, który serwuje pyszne obiady.

• Nowa pracownia programowania

• Od 1 września 2022 r. szkoła dysponuje nową pracownią informatyczną przeznaczoną do nauki programowania i projektowania stron internetowych.

W pracowni znajduje się 18 komputerów z wydajnymi procesorami i7-10700 z dużymi, 27 calowymi monitorami, ergonomicznymi klawiaturami i wygodnymi myszkami.

Komputery wyposażone są w aplikacje do programowania strukturalnego i obiektowego, projektowania stron internetowych, pakiet Adobe do tworzenia elementów graficznych witryn internetowych i cyfrowej obróbki filmu i dźwięku.

• Zdjęcie hali sportowej
        • Nowe skrzydło szkoły

•

W dniu 08.01.2021r. Pan Starosta Piaseczyński Ksawery Gut oraz Członek Zarządu Powiatu Pani Ewa Lubianiec oficjalnie przekazali do użytkowania całej społeczności szkolnej nową halę sportową oraz pięć nowych pracowni zawodowych.

Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mieli do dyspozycji tak nowoczesny obiekt i będą w pełni rozwijać sportowe zainteresowania.

Dodatkowe sale lekcyjne i nowe szatnie poprawią także komfort pracy w czasie innych zajęć i funkcjonowania szkoły.

Więcej informacji na: Stronie Powiatu Piaseczyńskiego

• Drukarka 3D
        • Pracownie informatyczne

• Pracownie komputerowe służą praktycznemu zapoznaniu z budową oraz funkcjonowaniem zestawu komputerowego.

To tu poznajemy, często w najdrobniejszych szczegółach, wszystkie komponenty komputera, uczymy się go rozkładać i składać, naprawiać bądź wymieniać wadliwe części.

Poza samym komputerem, uczymy się działania urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarki (również 3D), skanery czy plotery. Prowadzimy tu również zajęcia z Arduino.

Wyposażenie pracowni umożliwia przeprwadzanie egzaminów zewnętrznych z kwalifikacji w zawodzie.

• Zdjęcie pracowni teleinformatycznej
        • Pracownie teleinformatyczne

• Pracownie teleinformatyczne są wyposażone w centrale i aparaty telefoniczne.

Ponadto posiadają podstawowe urządzenia służące do  budowy, konfigurowania i testowania sieci komputerowych oraz narzędzia do testowania sieci.

Posiadamy także reflektometry i spawarkę światłowodową do testowania światłowodów.

Pracownia przygotowana jest do egzaminu praktycznego z kwalifikacji w zawodzie.

• Zdjęcie układy elektronicznego
        • Pracownie elektroniczne

• Pracownie wyposażone są w instalację SAT, TV i LAN oraz zestawy domofonowe, monitoringu instalcji alarmowych.

Do dyspozycji uczniów są profesjonalne mierniki do badania instalacji SAT, TV i LAN, zasilacze, lutownice i urządzenia niezbędne do realizacji zajęć praktycznych.

W pracowniach odbywają sią egzaminy zewnętrzne z kwalifikacji w zawodzie.

• Podnośniki samochodowe w pracowni
        • Pracownie samochodowe

• Pracownie samochodowe wyposażone są w dwa podnośniki dwukolumnowe oraz w jeden podnośnik nożycowy, które to urządzenia umożliwiają przeprowadzenie napraw i sprawdzenie stanu technicznego pojazdów samochodowych.

W pracowniach znajdują się również narzędzia warsztatowe oraz samochody, które wykorzystuje się do ćwiczeń podczas zajęć praktycznych.

Wyposażenie pracowni umożliwia przeprowadzanie egzaminów zewnętrznych z kwalifikacji w zawodzie.

• Realizacje uczniów - zestawienia kolorystyczne
        • Pracownie reklamy

• Zajęcia praktyczne odbywają się w grupach, w pracowniach wyposażonych w stanowiska komputerowe połączone w sieć.

Jedna z nich, przeznaczona do projektowania reklamy posiada 15 stanowisk komputerowych z pakietem Adobe (Illustrator i Photoshop, program do obróbki filmu i dźwięku). Mamy też program do animacji- Swish Max4, a także dodatkowy program do grafiki wektorowej- Corel Draw.

Kolorowa laserowa drukarka, skaner, trymer, aparat fotograficzny, kamera, słuchawki z mikrofonami czy samodzielny mikrofon do nagrywania dźwięku uzupełniają podstawową bazę sprzętową.

Każdy z nauczycieli zawodu gromadzi potrzebne materiały dydaktyczne, aby poznawanie branży reklamowej, szczególnie produkcji odbywało się w oparciu o autentyczne próbki materiałowe oraz przykłady stosowanych na rynku technologii.