• Mamy ZŁOTĄ TARCZĘ!!!

• Z radością informujemy, że po raz kolejny znaleźliśmy się wśród 100 NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW w Polsce według rankingu PERSPEKTYWY 2024  Link do strony

Ponadto zajęliśmy:

➡️ w RANKINGU MATURALNYM TECHNIKÓW 48 miejsce w Polsce

➡️w RANKINGU WOJEWÓDZKIM TECHNIKÓW 17 miejsce w woj. mazowieckim, a w powiecie jesteśmy wśród techników najlepsi🥇🙂👏

• Lekcja na giełdzie

• W ostatnich tygodniach klasy drugie i trzecie naszej szkoły odwiedziły Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w ramach realizacji podstawy programowej z podstaw przedsiębiorczości. W czasie wizyty edukacyjnej uczniowie poznali fakty i zdarzenia z historii i życia giełdy, a także obejrzeli figurę byka i Salę Notowań.

Grupy ponadto zapoznały się z materiałem filmowym nt. funkcjonowania giełdy i inwestowania na rynku kapitałowym. Może dzięki tej lekcji  niektórzy uczniowie rozpoczną swoją przygodę z inwestowaniem na giełdzie - powodzenia młodzi inwestorzy!

• POMAGANIE PRZEZ SPORT

• Gdy emocje już opadły, czas aby napisać kilka słów o wspaniałym wydarzeniu jakim był Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej Szkół Średnich WOŚP pod hasłem Płuca po Pandemii. Siatkarska młodzież udowodniła, że zawsze można na nią liczyć. To dzięki takim ludziom jak Wy stworzyliśmy tak wspaniałe wydarzenie, które dodatkowo wsparło akcję dobroczynna. Celem przedsięwzięcia była integracja środowisk, promowanie zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim charytatywne wsparcie.  ​​​​​​​​​​​​​

Wisienką w naszym turniejowym wydarzeniu był mecz nauczycieli, w którym wzięli udział nauczyciele wychowania fizycznego szkół średnich z powiatu piaseczyńskiego, co świetnie pasuje do propagowania naszej inicjatywy POMAGANIA PRZEZ SPORT! Mnóstwo emocji, zabawy isportowej rywalizacji towarzyszyło nam przez cały dzień. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały podziękowania oraz upominki, a dla wybranych wyróżnienia MVP najlepszych zawodników turnieju.
            Kończąc chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim drużynom za udział i społeczności szkolnej za wszelką pomoc podczas organizacji turnieju.  Zapraszamy za rok! I niech ten turniej zagości na stałe w naszych sercach. SIEMA!

post przygotowała Karolina Domagała

fot. Jakub Ryszkiewicz

• Tu wszystko gra OK!

• 32 Finał WOŚP pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”, odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024. W tym roku celem zbiórki jest zakup sprzętu dla polskich szpitali do diagnozowania i walki z chorobami płuc. Nasza szkoła zaczęła prężnie działać i zorganizowaliśmy przed feriami 10 styycznia licytację ciekawych przedmiotów, voucherów i szalonych usług. Dziękujemy za wielkie serca i ogromną hojność rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów.

Kwotę, którą zebrała nasza szkoła podamy w późniejszym terminie, ponieważ jeszcze działamy i zbieramy pieniądze. Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym i do zobaczenia za rok, mamy nadzieję z jeszcze większą mocą.

fot. Jakub Ryszkiewicz

• Nagroda w konkursie historycznym

• Na przełomie 2023/24 r. odbył się IV Mazowiecki Konkurs Historyczny pt. „Kampania wrześniowa 1939 roku oczami młodzieży”, w którym uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie z klasy 4ti Igor Ammel zajął III miejsce w kategorii „Szkoły średnie: prezentacje multimedialne”. Konkurs został zorganizowany przez SP Nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie oraz Społeczną Radę Kombatancką przy Burmistrzu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Mógł w nim wziąć udział każdy uczeń szkoły średniej i podstawowej w naszym województwie.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy wiekowe: klasy 1-3, 4-8 i uczniowie szkół średnich. Pośród nich wyróżniono 3 kategorie wykonania prac, takie jak: prezentacje multimedialne, albumy i prace plastyczne.

Zdaniem uczącego go czwarty rok historii p.Marka Groszkowskiego ten sukces nie jest przypadkowy, gdyż Igor wykazuje olbrzymie zaangażowanie i zainteresowanie przedmiotem.

W dniu 9.01.2024 r. w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego również uczeń naszej szkoły otrzymał nagrodę pieniężna oraz dyplom. Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Patron szkoły

• W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy działania zmierzające do nadania imienia Zespołowi Szkół Nr 1, Technikum Nr 1 i Szkole Branżowej I stopnia Nr 1 w Piasecznie. Poprzez nadanie imienia szkoła:

- zyska odrębną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,

- zbuduje własny system wychowania wzorując się na autorytecie patrona i wartościach, które reprezentował swoim życiem i działalnością,

- stworzy własny ceremoniał.

Aktualnie zakończyliśmy drugi etap działań - zgłaszanie kandydatów. Zapraszamy na naszą podstronę do zapoznania się z sylwetkami kandydatów zgłoszonych przez organy szkoły: KANDYDACI

Trzeci etap to wybory bezpośrednie, w których mogą wziąć udział wszystkie osoby tworzące społeczność szkolną. Wybory zostaną przeprowadzone 30.01.2024 r., w dniu zebrań z rodzicami.