• Zdjęcie przedstawiające krajobrazy zimowy i wiosenny.
     • Witamy wiosnę

     • 21.03.2023 r. świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny.

      Samorząd Uczniowski przygotował  dla osób chętnych różne zabawy i konkursy. Odbył się turniej szachowy i zawody piłki nożnej, warsztaty zdobienia styropianowych jaj, konkurs lotów samolotów złożonych z papieru, konkurs zrzucania jajek z pewnej wysokości, przy czym jaja miały przetrwać upadek!

      Największą popularnością cieszyła się zabawa pod hasłem "Szukajcie, a znajdziecie" czyli  poszukiwanie ukrytych na terenie szkoły karteczek z symbolami wielkanocnymi, które można było wymienić na słodką niespodzianką. 

      fot. Jan Chruściński

     • Lekcja z ZUS

     • Dnia 16.03.2023 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja dla wszystkich uczniów klas 1,2,3. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu edukacyjnego Lekcje z ZUSJest to pierwszy autorski projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

      fot. Jan Chruściński

      Lekcje z ZUS kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Więcej informacji o projekcie na stronie: lekcje z ZUS

      W trakcie spotkania, które prowadził pracownik Oddziału ZUS w Warszawie, zostały także wręczone dyplomy i nagrody lauretatom konkursu oraz darmowe podręczniki. 

      Ewelina Gołąb

     • Kulturalna szkoła na Mazowszu

     • W tym roku szkolnym bierzemy udział w programie Kulturalna szkoła na Mazowszu. „Ideą programu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza jako zadania spełniającego niezwykle ważne funkcje wychowawcze i edukacyjne – rozwoju młodego człowieka, popularyzacji oraz doskonalenia form i metod młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze.

      Program ma również zachęcać i inspirować do planowania i realizowania ciekawych lekcji pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze na Mazowszu. Promocyjna cena biletów wstępu ma umożliwić dostęp uczniom, którzy często z powodu barier finansowych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego lub mają do niego utrudniony dostęp.”

      Uczniowie naszej szkoły w ramach tego programu uczestniczą w spektaklach teatralnych, odwiedzili ciekawe wystawy, m.in. odbyła się lekcja w Muzeum Azji i Pacyfiku na temat różnorodności kulturowej ludów Azji czy w Zamku Królewskim w Warszawie w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie "Miłość i obowiązek. Powstanie styczniowe 1863".

      Informacje o projekcie na stronie:kulturalna szkoła