• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 23 czerwca cała społeczność szkolna pożegnała rok szkolny 2022/23. Przedstwiciele rodziców i uczniów podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich trud.

Uczniowie otrzymali gratulacje i stypendia: za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i szczególne zaangażowanie w życie szkoły. Nagrody sfinansował organ prowadzący i Rada Szkoły, która także szczególnie wyróżniła uczniów ze średnią powyżej 5,5 i ze 100% frekwencją. Stypendia zawodowe dla najlepszych uczniów z klas: technik informatyk, technik teleinformatyk i technik elektronik ufundowała stale współpracująca ze szkołą firma Cyfrowe Centrum Serwisowe.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakcji!

fot. Jan Chruściński

• Wizyta w Parlamencie Europejskim

• W dniach 3 - 7 czerwca dwóch uczniów naszej szkoły z klasy 2te Piotr Gawrych i Jakub Szechiński na zaproszenie Europosła Andrzeja Halickiego wzięło udział w wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W programie wizyty znalazło się m.in. zwiedzanie Antwerpii, spacer po Brukseli - Górne Miasto z Pałacem Królewskim, Kościół Św. Jacka oraz Pałac Sprawiedliwości.

W poniedziałek Piotr i Kuba zwiedzili piękny Dom Historii, a we wtorek Parlament Europejski z salą plenarną, gdzie zwiedzanie połączone było z prelekcją o działalności Parlamentu oraz spotkaniem z p. Halickim. Nasi uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i niezwykle zadowoleni z wyjazdu.

• Uczniowie z certyfikatami Microsoft Azure Fundamentals

• Po kilku miesiącach przygotowań realizowanych pod okiem trenerów CBSG Polska uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminów Microsoft i z sukcesem zdobyli certyfikaty Microsoft Azure Fundamentals.

W trakcie kilkumiesięcznych zajęć uczestnicy zapoznali się z tematami koncepcji chmury obliczeniowej, sposobami utrzymania i dostarczania usług Microsoft Azure oraz podstawami zabezpieczeń i ochrony danych.

Zdobycie certyfikatów zbiegło się z uruchomieniem przez Microsoft regionu przetwarzania danych Azure Poland Central.

Gratulujemy wszystkim sukcesu i życzymy wielu nowych wyzwań w świecie IT

• Przedłużenie stopni alarmowych CHARLIE-CRP i BRAVO

uprzejmie informuję, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2632) podpisał Zarządzenia:

- nr 172 z dnia 31 maja 2023 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

- nr 173 z dnia 31 maja 2023 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

- nr 174 z dnia 31 maja 2023 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarządzenia obowiązują od dnia 1 czerwca 2023 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 sierpnia 2023 roku do godz. 23:59.

• Dzień Dziecka na sportowo

• Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole młodzież miała okazję zmierzyć się w zawodach:

• T3X3 Streetbasketball

• FIFA Wiadukt Cup 2023

• Turnieju Szachowym

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę sportową w rywalizacji FairPlay.

Zwycięscy zostali nagrodzeni. Nagrody ufundowała Rada Szkoły, za co serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy wszystkich za rok!

Honorata Glazer

• Lekcja w Zamku Królewskim

• Dnia 26.05.2023 r. klasa 2ts pod opieką wychowawcy Izabeli Wojciechowskiej oraz nauczycielki j. polskiego Karoliny Jaster pojechała na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego. Uczniowie zwiedzając Zamek Królewski w Warszawie poznali sylwetkę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz jego wpływ na kulturę oświecenia w Polsce. Dowiedzieli się m.in. o tym, dlaczego król organizował obiady czwartkowe, kto na nich bywał, co podawano na stole oraz co znaczyło podanie śliwek na zakończenie spotkania.

Największe emocje wzbudziły oczywiście... zastawa stołowa (rekonstrukcja) oraz piwnica zamku, gdzie znajdowało się więzienie dla przestępców. Mimo, że historia nie jest ulubionym przedmiotem klasy 2ts uczniowie po zakończonej lekcji zgodnie uznali, że chętnie odwiedzą Zamek Królewski jeszcze raz.