• Lekcja przedsiębiorczości na giełdzie

• 17 stycznia klasa 3te odbyła wycieczkę na Giełdę Papierów Wartościowych w ramach lekcji podstaw przedsiebiorczosci.

W czasie wizyty edukacyjnej uczniowie mogli poznać fakty i zdarzenia z historii i życia giełdy, a także zobaczyć figurę byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon.

Grupa ponadto "przejechała się" się schodami oraz obejrzała materiał filmowy nt. funkcjonowania giełdy i inwestowania na rynku kapitałowym, połączony z prezentacją multimedialną i pogadanką animatora z Fundacji GPW. Zdobytą wiedzę uczniowie utrwalili wypełniając karty pracy.

Anna Curaj

• Znamię? Znam je!

• Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiła do V Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka, którego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – Państwowym Instytucie Badawczym działającym we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Uczniowie, zgodnie z założeniami programu, uczestniczą w zajęciach poświęconych czerniakowi - nowotworowi złośliwemu skóry. Nowotwór ten nadal stanowi jedno z wyzwań polskiej onkologii - wyniki 5-letnich przeżyć pacjentów z czerniakiem odbiegają od średnich wyników w Unii Europejskiej o około 20 punktów procentowych. Jedną z zasadniczych przyczyn niniejszego stanu jest nadal rozpoznawanie nowotworu w zbyt zaawansowanym stadium, co wynika m.in. z wciąż niewystarczającej świadomości społecznej na temat czerniaka. Zważywszy na powyższe, nauczyciel biologii, we współpracy z pielęgniarką szkolną, prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne w naszej szkole.