• BADMINTON Z MISTRZAMI !!!

     • Nasza szkoła ma przyjemność uczestniczyć w cyklicznych treningach badmintona prowadzonych przez:    

      - olimpijczyka Adriana Dziółko - 14 krotnego medalistę oraz zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016, 

      - utytułowanego zawodnika mistrzostw Tomasza Matogę. 

      Uczniowie ZS Nr 1 brali czynnie udział w zajęciach poprowadzonych przez mistrzów wykazując umiejętności szybkości i koordynacji pod czujnym okiem trenera sekcji badmintona Tomasza Mikołajczyka.

      Dziękujemy za udany trening i życzymy kolejnych sukcesów mistrzom i naszym uczniom. 

      Karolina Domagała

     • Nowe pracownie: informatyczna i matematyczna

     • Od 1 września 2022 r. szkoła dysponuje nową pracownią informatyczną przeznaczoną do nauki programowania i projektowania stron internetowych. 

      W pracowni znajduje się 18 komputerów z wydajnymi procesorami i7-10700 z dużymi, 27 calowymi monitorami, ergonomicznymi klawiaturami i wygodnymi myszkami.  

      Komputery wyposażone są w aplikacje do programowania strukturalnego i obiektowego, projektowania stron internetowych, pakiet Adobe do tworzenia elementów graficznych witryn internetowych i cyfrowej obróbki filmu i dźwięku.

      Od 1 listopada uczniowie mogą także korzystać z nowej pracowni matematycznej. Kolejne nowe pracownie podnoszą komfort pracy uczniów i nauczycieli. 

     • Koło rowerowe - MTB CROSS

     • MTB DYNTKA TEAM oficjalnie wystartował !

      Wyprawa ruszyła malowniczym szlakiem Lasu Kabackiego dostarczając mocnych i niezapomnianych wrażeń. Celem głównym szkolnego teamu jest propagowanie oraz rozwój kolarstwa górskiego MTB CROSS. Pierwszym testem było zmierzenie się z trasami największego parku Bikepark Kazoora.

      W drodze powrotnej w nawiązaniu do Święta Zmarłych odzwiedziliśmy i uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy lotniczej z 1987r. oraz Pomnik Ofiar Okupacji Hitlerowskiej.

      Karolina Domagała 

     • Nasze cymelia

     • Bibliotekarze z naszej szkoły zaprezentowali najcenniejsze książki znajdujące się w zbiorach biblioteki szkolnej na wystawie  pt. Stare druki czyli nasze biblioteczne białe kruki.

      Wystawa została przygotowana w ramach promocji czytelnictwa w trakcie realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, z którego nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych oraz wyposażenia do biblioteki szkolnej. 

       

     • Uroczyste obchody Święta Niepodległości

     • Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 

      W dniu 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn narodowy uczestnicząc w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła do hymnu. 

      Uczniowie klasy 1ti w trakcie uroczystej akademii śpiewali pieśni i recytowali wiersze patriotyczne. Tło historyczne tamtych wydarzeń przedstawił nauczyciel historii pan Marek Groszkowski. Szkolny zespół taneczny zatańczył poloneza w strojach z epoki. Następnie odbył się pokaz mundurów różnych formacji, które prezentowali uczniowie szkoły.

      Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył ponadto w uroczystych obchodach Święta Niepodległości na terenie Piaseczna. 

      fot. Jan Chruściński

     • Rajd refleksji i wspomnień

     • Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji i wspomnień. W Zespole Szkół Nr 1 uczciliśmy pamięć nauczycieli i pracowników naszej szkoły, których nie ma już wśród nas.

      W piątek 28.10.2022 odbył się rajd rowerowy, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Celem wyprawy było zapalenie lampek na grobach tych, którzy odeszli z naszej społeczności szkolnej.

      Pierwszym etapem był piaseczyński cmentarz przy Julianowskiej, na którym odszukaliśmy groby dyrektorów naszej szkoły: Romana Andrzejewskiego (w latach 1950-1963), Kazimierza Łątki (w latach 1963-1981) oraz wicedyrektora w latach 1991-2002 Alfreda Milewskiego.

      Następnie ścieżkami rowerowymi dotarliśmy do Pyr, gdzie znajduje się grób pani Janiny Zaraś – wicedyrektorki w latach 1990-2002.

      Kolejny odcinek przebiegał wzdłuż lasu Kabackiego aż do Skolimowa w pięknej jesiennej scenerii. Na cmentarzu w Skolimowie pochowany jest nasz wieloletni nauczyciel przedmiotów elektronicznych Zbigniew Gołaszewski. Zapalenie lamki i chwila zadumy przy jego grobie zakończyły tegoroczny rajd.

    • Palący się znicz
     • Szkolne Dziady

     • 27 października w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego bawiliśmy się w Szkolne Dziady. Chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach wycinania i zdobienia dyń. Szkołę nawiedziły stwory i upiory rodem z najstraszniejszych horrorów. Wiedźmy, czarownice, wampiry i inne strachy można było podziwiać na pokazie mody. Było strasznie i wesoło, a kreatywność naszych modelek i modeli nie znała granic. 

      Nie zapomnieliśmy jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych. Przygotowana została tablica upamiętniająca zmarłych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami zapalili znicze w miejscach pamięci a grupa rowerzystów w dniu 28 października podczas rajdu rowerowego odwiedzi okoliczne cmentarze.

      fot. Jakub Ryszkiwewicz