• Plakat promujący wydarzenie WorldSkills Poland
          • WorldSkills Poland „Nowe Technologie”

• Zapraszam do zapoznania się z konkursem umiejętności zawodowych dla uczniów szkół branżowych i technicznych - Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland „Nowe Technologie” - 2 czerwca 2021 roku w Lublinie. Eliminacje obejmą 5 konkurencji dotyczących tzw. zawodów przyszłości:

• robotyka mobilna,
            • chmura obliczeniowa,
            • przemysł 4.0,
            • cyberbezpieczeństwo,
            • mechatronika.

Głównym organizatorem eliminacji w Lublinie jest WorldSkills Poland wraz ze współorganizatorem Urzędem Marszałkowskim i głównymi partnerami: Lubelskim Centrum Innowacji i Technologii oraz Stowarzyszeniem „Cyberbezpieczni” we współpracy z partnerami konkurencji: Festo, T-Systems, ITSS, Spice Gears.

Więcej informacji o eliminacjach dostępne na: stronie konkursu Worldskills Poland

Eliminacje mają wyłonić przyszłych zawodników do udziału w konkursie światowym WorldSkills, który odbędzie się w październiku 2022.

Jeżeli ktoś chciałby się zmierzyć z tym wyzwaniem proszę o informację. Bardzo zachęcam i namawiam!

Elżbieta Malinowska

• Grupa uczniów na dziedzińcu pałacu
          • Na staże po kwalifikacje

• Od 22.03 do 12.04.2021 r. realizujemy staże w Granadzie u hiszpańskich pracodawców w ramach projektu Na staże po kwalifikacje. Doskonalimy swoje umiejętności zawodowe, poznajemy również język hiszpański i ćwiczymy angielski. Informatycy, teleinformatycy i elektronicy pracują w serwisie komputerowym.

Uczniowie z reklamy pracują w biurze M.E.P. organizującym nasz staż w Grenadzie i przygotowują materiały promujące Hiszpanię (film, broszurę reklamową i wpisy na social media). Samochodziarze w serwisie samochodowym i motocyklowym wykonują usługi serwisowe oraz przygotowują motocykle do sprzedaży. W wolnym czasie zwiedzamy okolice Grenady i poznajemy kulturę hiszpańską. Widzieliśmy pałac Alhambrę – najcennejszy w Hiszpanii zabytek kultury arabskiej. Byliśmy w górach Sierra Nevada. Przed nami wyjazd nad Morze Śródziemne oraz wieczór flamenco.