• PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

• 13.12.2023
          • Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 pracownicy PSSE w Piasecznie wygłosili serię wykładów na temat uzależnień.  Warsztat składał się z trzech części: wykład, prezentacja, fimiki edukacyjne.

Edukowano uczniów klas pierwszych z zakresu profilaktyki oraz zagrożeń związanych z uzależnieniami, zwrócono uwagę na sygnały ostrzegawcze wskazujące na uzależnienia. Młodzież miała możliwość przetestowania alkogogli.

• Młodzieżowa Rada Gminy w akcji

• 10.12.2023
          • W piątek grupa naszych uczniów, w tym przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno Maciej Szot,  z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Jakubem Ryszkiewiczem wzięła udział w szkoleniu prowadzonym przez Fundację Civis Polonus.

Szkolenie dotyczyło audytów klimatyczych  i innych konkretnych działań na rzecz środowiska w naszych szkołach. Fot. Jakub Ryszkiewicz

• logo Sejmu RP
          • Konkurs wiedzy o Sejmie RP

• 09.12.2023
          • W dniu 08.12.2023 r. z inicjatywy mieszkańca Piaseczna pana Piotra Kandyby, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej X kadencji, w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Istotą i przesłaniem tego konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy wśród młodzieży szkolnej na temat Sejmu, jego organów i funkcji.

W przedsięwzięciu wzięło udział około 50 uczniów ze szkół powiatowych. Najpierw wysłuchali oni wykładu i prezentacji przygotowanej przez Wszechnicę Sejmową RP, a potem odpowiedzieli na pytania quizu.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: pan Poseł Piotr Kandyba, przedstawicielie Wszechnicy Sejmowe RP, pani Ewa Lubianiec Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego oraz pani Magdalena Boniecka Naczelnik Wydziału Edukacji i Rynku Pracy.

• 07.12.2023
          • 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Mikołaj i przyniósł co niemiara atrakcji: konkursy ze słodkimi nagrodami, zabawy mikołajkowe i warsztaty ozdób świątecznych. Można było też wziąć udział w turnieju piłki siatkowej lub włączyć się w akcję fundacji DKMS. Fot. Jakub Ryszkiewicz

• Kampania przeciwko przemocy

• 04.12.2023
          • W listopadzie dołączyliśmy do międzynarodowej kampanii przeciwko przemocy.

Nasza młodzież jak zwykle wykazała się dużą kreatywnością. Powstały plakaty, maskotki, papierowe instalacje, bransoletki, a wszystko po to, aby uwrażliwić ludzi na to, co dzieje się wokół nas, przekonać do tego, aby nie być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka.

Hasło kampanii brzmi "10 sekund", bo czasami chwila uwagi, jedna reakcja wystarczy, aby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Kolorem przewodnim kampanii był kolor pomarańczowy, kolor ostrzegawczy.

Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie konkursu na film. Dzięki zaangażowaniu młodzieży powstało aż 6 filmów, na które będzie można głosować w najbliższym tygodniu (śledźcie ogłoszenia). A miś wykonany przed Gabrysię i maskotka wykonana przez klasę pierwszą TRa będą maskotkami naszych kampanii w następnych latach.

Sobota 18.05.2024
    • Media społecznościowe