• Akcja Rekrutacja!

          • Komisja rekrutacyjna w Zespole Szkół Nr 1 zaprasza uczniów kończących szkoły podstawowe oraz ich rodziców w dniach 3-10 lipca w godzinach 8.00-15.00.

            Poniżej kilka ważnych informacji dotyczących rekrutacji:

            Ósmoklasisto, od 3 do 10 lipca (do godz. 15.00) możesz:

            • wprowadzić do systemu oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz informacje o innych osiągnięciach odnotowanych na świadectwie. (Wyniki z egzaminu ósmoklasisty wprowadza szkoła pierwszego wyboru po dostarczeniu przez kandydata kopii zaświadczenia).
            • złożyć w szkole pierwszego wyboru:

            - kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,

            - kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,

            - kopię innych wymaganych dokumentów.

            Kopie muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły podstawowej, którą kandydat ukończył. Kopie dokumentów mogą być składane osobiście lub elektronicznie na adres mailowy podany przez szkołę.

            Zespół Szkół Nr 1 zaprasza!

          • Remont

          • Kiedy uczniowie odpoczywają...

            Remont trwa i wszystko nabiera kształtów, będziemy informować na bieżąco, bądźcie z nami

          • Zakończenie roku szkolnego 2024

          • W ostatni piątek, tj. 21 czerwca, uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024.

            Oprócz uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół naszej szkoły, w uroczystości wzięła udział Ewa Lubianiec - Starosta Piaseczyński , za co serdecznie dziękujemy.

            To był wspaniały rok z mnóstwem edukacyjnych, artystycznych i sportowych sukcesów naszych uczniów - wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

            Życzymy Wam wszystkim udanych wakacji, podczas których odpoczniecie i zrelaksujecie się.🏖 Wracajcie bezpiecznie gotowi na nowy rok szkolny 2024/2025💼🖋

          • Wycieczka do Sejmu RP

          • 7 czerwca klasa 2 Tea wybrała się na wycieczkę do Sejmu RP. Dziękuję młodzieży za wyjątkowo mądre i dojrzałe zachowanie.

            Zobaczcie relację zdjęciową.

            Zdjęcia: Robert Kamiński

          • Mistrzowie Województwa

          • Nasi uczniowie, Paweł Jankowski i Miłosz Zaręba, Mistrzami województwa w tenisie stołowym!!! Chłopcy pokazali ogromną wolę walki, charakter i przede wszystkim umiejętności sportowe. W meczu półfinałowym ze szkołą z Nadarzyna pokazali, że są wojownikami i z wyniku 2:1 wygrali 3:2. W finale pewnie pokonali mocną drużynę z Siedlec 3:0. Po raz kolejny bardzo dziękuję Panu Darkowi za ogromne wsparcie i zaangażowanie. Panowie, osiągnęliście wielki sportowy sukces dla siebie i dla szkoły. Trzymamy za Was kciuki i życzymy kolejnych sukcesów, ale nade wszystko, radości z gry. Powodzenia!

            Robert Kamiński

          • Teatr Komedia

          • Z okazji Dnia Dziecka klasa 1 Ti wybrała się do teatru komedia na spektakl "You can fail! Porażka show".

            Był to spektakl pełen niepowodzeń i spektakularnych porażek, dzięki którym można było się pośmiać, ale i też wiele nauczyć.

          • Rajd rowerowy

          • Klub Podróżnika

            Z okazji dnia dziecka 29 maja odbył się rajd rowerowy na trasie Warka - Piaseczno. Wszyscy wrócili cali, zdrowi i uśmiechnięci. 

          • Nowy Jork

          • Grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wylądowała w poniedziałek 27 maja w Nowym Jorku i rozpoczęła swoją amerykańską przygodę. Nowojorskie Empire State Building, Statua Wolności i inne niesamowite miejsca zachwyciły naszych podróżników i z jeszcze większą ciekawością dotarli do Filadelfii, czyli miejsca, gdzie historia łączy się z teraźniejszością, bo właśnie tutaj podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję. Przed naszymi globtroterami jeszcze Waszygton, a w niedzielę powrót do Polski. Dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 nie ma miejsc nie do zdobycia!

          • Walencja - Erasmus +

          • W dniach 3-17 maja grupa dwunastu uczniów naszej szkoły wyruszyła na dwutygodniowy zagraniczny staż do Walencji z programu Erasmus + „Ruszamy w przyszłość”. Pierwszego i drugiego dnia zwiedzaliśmy miasto, poznając nową kulturę. W niedzielę pojechaliśmy także do niedalekiego miasta Alicante. Po drodze zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić jaskinię, przy której można było podziwiać piękną panoramę. Po dotarciu do Alicante, przeszliśmy się po mieście, poznając jego historię. Na koniec wspięliśmy się na ruiny zamku, z których było widać całe miasto. Po powrocie do Walencji, przygotowywaliśmy się do pracy. Pracowaliśmy w różnych częściach miasta, więc musieliśmy korzystać ze środków komunikacji publicznej. Każdy dzień w pracy był pełen wyzwań.

            Poza pracą mieliśmy okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc m.in. ratusz Walencji, muzeum porcelany, a także oceanarium, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele pięknych zwierząt. Walencja może pochwalić się największym i najstarszym targiem w Hiszpanii- Mercado Central, gdzie z przyjemnością dokonaliśmy zakupu pamiątek.

            Po 14 dniach pożegnaliśmy się z piękną oraz słoneczną Hiszpanią i wróciliśmy do Polski. Podczas ostatnich dni w pracy, podziękowaliśmy naszym pracodawcom oraz koordynatorom. ¡Hasta luego!

          • Przerwij krąg przemocy

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL.

            Mamy szansę zdobyć darmowe wdrożenie systemu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej RESQL, dzięki któremu będziemy mogli wesprzeć naszych uczniów i nauczycieli w walce z tym zjawiskiem. Aby było to możliwe, potrzebne są nam Wasze głosy!

            Jak to zrobić?

            1. Wejdź na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/

            2. Kliknij „Zagłosuj na szkołę”.

            3. Znajdź naszą szkołę na liście i głosuj.

            Głosować można raz dziennie od 20 maja do 2 czerwca 2024 r.

            Zachęcajcie do tego także swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców.

            Razem możemy przerwać krąg przemocy!

          • Uchwalenie Konstytucji 3 Maja - apel

          • W dniu 29.04.2024 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z kół: muzycznego, teatralnego, tanecznego i historycznego. Recytowane wiersze A.Mickiewicza i C.K. Norwida w połączeniu z muzyką w wykonaniu naszych uczniów stworzyły niepowtarzalną atmosferę i skłoniły do refleksji. Polonez odtańczony przez czternaście par był ukoronowaniem akademii i podkreślił bogactwo polskiej tradycji. Jedynie w wolnym kraju człowiek jest w stanie odpowiednio się rozwijać i tworzyć niepowtarzalną sztukę, która w przypadku naszej ojczyzny, bardzo zakorzeniona jest w historii, o której należy pamiętać. Prymas Stefan Wyszyński powiedział, że naród, który nie pamięta swoich dziejów, staje się narodem bezdomnym i bez przyszłości. Pielęgnujmy zatem naszą historię a pamięć o niej utrwalajmy kolejnym pokoleniom przez chociażby takie chwile, jak szkolne akademie.

            Organizatorzy

            Zdjęcia: Marcin Błoński i Kuba Ryszkiewicz

          • I miejsce w tenisie stołowym

          • 25 kwietnia br. w Zespole Szkół w Zielonce odbyły się Igrzyska Międzypowiatowe Regionu Legionowo w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Paweł Jankowski i Miłosz Zaręba. Po fascynujących pojedynkach z reprezentantami 5 innych szkół nasi zawodnicy wywalczyli, zasłużone I miejsce. Decydującyom i zarazem stojącym na najwyższym poziomie był mecz z Otwockiem (ZS 2). Wielkie brawa i gratulacje dla Pawła i Miłosza za ten spektakularny wyczyn. Wygrana w zawodach międzypowiatowych to pierwszy w tej skali sukces naszej szkoły w tenisie stołowym.

            Ps: Dziękuję serdecznie Panu Darkowi, tacie Miłosza Zaręby za kibicowanie i wsparcie taktyczne dla mnie i naszych zawodników.

            Robert Kamiński

          • Zakończenie roku klas piątych

          • Pożegnaliśmy uczniów klas piątych - wzruszeniu, dumie i wycieranym ukradkiem łzom nie było końca.

            Życzymy powodzenia i trzymamy mocno za Was kciuki na egzaminach maturalnych, które rozpoczynają się już wkrótce.

            Zdjęcia: Kuba Ryszkiewicz

          • Wycieczka do Giżycka

          • W dniach 22 i 23.04.2024r. odbyła się wycieczka klas pierwszych do ośrodka wypoczynkowego Gwarek na Mazurach. W wycieczcie brały udział klasy: 1tra, 1trb, 1tri oraz 1ts pod opieką swoich wychowawców.

            Celem wycieczki była integracja klas pierwszych na świeżym powietrzu. Pierwszego dnia wycieczki uczniowie brali udział w wielu róznych atrakcjach, m.in. grach podwórkowych z lat 90, bubble football, strzelnicy, grę we flagi. Dzień zakończył się nocną grą terenową, w czasie której uczniowie podzieleni w grupy musieli połączyć razem siły, aby odczytać tajemniczą wiadomość! Niestety nie przekażemy wiadomości - tajemnica, to tajemnica. Zabawę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem na świeżym powietrzu. Drugiego dnia uczniowie kontynuowali zabawy, budując m.in. szałas, czy zmieniejąc się w grupach, aby każda mogła skorzystać z pozostałych atrakcji. Mimo nieco niesprzyjającej pogody uczniowie i nauczyciele wrócili cali i zdrowi - bogatsi o wiele przyjemnych wspomnień, przegranych gier w karty, wyśpiewanych w autobusie piosenek disco polo oraz wspólnie spędzonego czasu.

            Zdjęcia: Kuba Ryszkiewicz

          • Wycieczka do Bazy Lotnictwa Taktycznego

          • 4 kwietnia br. odwiedziliśmy 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. Pil. Jana Zumbacha. Wycieczkę rozpoczęliśmy od najważniejszego punktu naszego programu, czyli zobaczenia z bliska stojącego w hangarze nowego nabytku Sił Powietrznych RP, lekkiego samolotu szkolno-bojowego FA-50. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o technicznych parametrach tego statku powietrznego. Widziałem jak młodzież słuchając uważnie Pana porucznika spogląda na stojący obok, piękny i wysłużony samolot MiG-29, który niedługo stanie się pomnikiem i świadectwem historii sprzętu lotniczego służącego w bazie w latach 1990 – 2023 r.

            Następnie odwiedziliśmy Wojskową Państwową Straż Pożarną, gdzie Zastępca Komendanta opowiedział nam o zadaniach i wykorzystywanym sprzęcie.

            Kolejne kroki skierowaliśmy na lotnisko, do wieży lotów. Z ust Pana chorążego dowiedzieliśmy się o wyjątkowo odpowiedzialnej i ważnej pracy wojskowego kontrolera lotów. Przy wieży lotów spotkaliśmy się też z Panem sokolnikiem, który zajmuje się hodowlą i tresurą ptaków drapieżnych, mających za zadanie odpędzanie i odstraszanie innych ptaków zagrażających bezpieczeństwu lotów. Zobaczyliśmy pokaz możliwości jastrzębia harrisa i sokoła wędrownego.

            Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Sali Tradycji 23. BLT. Jej opiekun, Pan chorąży, w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o jednostkach, których tradycje lotnicze odziedziczyły 23. BLT i 1.ELT. Poznaliśmy dzieje takich formacji jak 7. Eskadra Myśliwska im. Tadeusza Kościuszki, 19. Eskadra Myśliwska, 1. Pułk Lotniczy, Brygada Pościgowa, osławiony Dywizjon 303 im. Tadeusza Kościuszki i 1. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. W Sali Tradycji wyeksponowano przykłady dawnego i współczesnego, polowego i galowego umundurowania pilotów, elementy uzbrojenia samolotów bojowych, pułkowy sztandar, księgę pamiątkową, naścienne wizerunki Orderu Virtuti Militari oraz hełmy lotnicze, ryngrafy, coiny, naszywki i godła jednostek lotniczych. Duże wrażenia zrobiły na nas kombinezony lotnicze. Najcenniejszym eksponatem jest odznaka Zastępcy Dowódcy 7. Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki, którą w maju 1995 r. przekazał na rzecz pułku generał brygady pilot Witold Urbanowicz, były Dowódca Dywizjonu 303.

            Bardzo dziękujemy wszystkim żołnierzom zaangażowanym w realizację naszej wycieczki, w szczególności Panu chorążemu Piaseckiemu. Największe podziękowania składam Panu Pułkownikowi dypl. pil. Krzysztofowi Stobieckiemu, Dowódcy 23. BLT za umożliwienie zwiedzenia jej po raz kolejny. Jesteśmy z Was dumni i bardzo Wam dziękujemy za służbę dla Ojczyzny!

            Robert Kamiński