• Warsztaty kreatywne

• 20.12.2023
          • Na okoliczność mikołajek dla klas pierwszych kierunku reklamy odbyły się warsztaty kreatywne.

Poprowadził je Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści - artysta, wynalazca, pionier programu nauczania poprzez rozbudzanie kreatywności. Warsztaty odbyły się w oparciu o klocki narracyjne MuBaBaO, które służą do tworzenia budowli i opowieści, oraz dzięki którym uczyliśmy się technik tworzenia ilustracji przestrzennych i poznawaliśmy metodę narracyjno-modelarską.

W trakcie zajęć zapoznawaliśmy się z ponadto podstawowymi technikami pracy głosem, gestem i z przestrzenią, w której się opowiada, prezentując własne konstrukcje i nowatorskie projekty z klocków.

Młodzież , ale jak widać na załączonych zdjęciach również nauczyciele, tworząc własne zabawki rozwijali wyobraźnię i zdolności manualne.

Nad całością czuwała, angażując się w budowaniu klockami Pani Agata Gregorczyk-Janik, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz Pan Jakub Ryszkiewicz, który jest autorem zdjęć z tego niezapomnianego wydarzenia.

• Logo akcji Szlachetna Paczka 2023 r.
          • Włączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka

• 19.12.2023
          • Uczniowie klasy 2tp wspólnie z rodzicami przygotowali paczkę świąteczną dla niepełnosprawnego pana Antoniego mieszkającego samotnie w mieszkaniu socjalnym.

Razem zebraliśmy i zapakowaliśmy paczki z artykułami chemicznymi, spożywczymi i ciepłymi ubraniami niezbędnymi zimą. Mamy nadzieję, że nasza zbiórka będzie wsparciem w trudnej sytuacji pana Antoniego.

Dobro powraca, pamiętajmy o tym😊

• Mistrzowie gminy w koszykówce!

• 15.12.2023
          • W poniedziałek 4.12.2023 odbyły się zawody gminne w koszykówce, w których nasza szkoła zajęła I miejsce, dzięki czemu zakwalifikowała się do rozgrywek powiatowych.

Dnia 12.12.2023 rozegrano finały powiatowe. Niestety po zaciętej walce o pierwsze miejsce przegraliśmy z uczniami z LO i zajęliśmy II miejsce w powiecie. Nagrodą były dyplomy oraz kwalifikacja do zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy awansu do finałów wojewódzkich!

• Akcja DKMS

• 13.12.2023
          • Dnia 06.12.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji DKMS - Dzień Dawcy Szpiku. W akcji brali udział pełnoletni uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły. Pobiliśmy kolejny rekord - 78 próbek oraz pełna puszka z pieniędzmi dla fundacji.

Bardzo dziękujmy Wszystkim Wam za udział, a przede wszystkim Wolontariuszom z klasy 4tr5 oraz 5tr 5 : ).

Ewelina Gołąb - koordynator akcji

Sobota 18.05.2024