• Flaga Polski
     • Święto Konstytucji 3 maja

     • W czwartek 29 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody święta narodowego odbyły się online i cała społeczność szkolna zapoznała się z bardzo ciekawymi materiałami interaktywnymi przygotowanymi przez uczniów klasy 1 tt pod opieką wychowawczyni Jolanty Gajewskiej i nauczyciela historii Marka Groszkowkiego. 

      Z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy zarówno:

      • profesjonalnie przygotowany film ilustrujący tło historyczne, 
      • prezentację multimedialną podsumowującą wydarzenie,
      • rozwiązaliśmy zadania testowe sprawdzające naszą wiedzę.

      Dodatkowo utrwaliliśmy zdobyte informacje  oglądając film w konwencji współczesnej przygotowany przez uczniów klasy 2 tr5.  

      Dziękujemy klasom i ich opiekunom za przygotowanie ciekawych materiałów!

    • Plakat promujący wydarzenie WorldSkills Poland
     • WorldSkills Poland „Nowe Technologie”

     • Zapraszam do zapoznania się z konkursem umiejętności zawodowych dla uczniów szkół branżowych i technicznych - Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland „Nowe Technologie” - 2 czerwca 2021 roku w Lublinie. Eliminacje obejmą 5 konkurencji dotyczących tzw. zawodów przyszłości:

      • robotyka mobilna,
      • chmura obliczeniowa,
      • przemysł 4.0,
      • cyberbezpieczeństwo,
      • mechatronika.

      Głównym organizatorem eliminacji w Lublinie jest WorldSkills Poland wraz ze współorganizatorem Urzędem Marszałkowskim i głównymi partnerami: Lubelskim Centrum Innowacji i Technologii oraz Stowarzyszeniem „Cyberbezpieczni” we współpracy z partnerami konkurencji: Festo, T-Systems, ITSS, Spice Gears.

      Więcej informacji o eliminacjach dostępne na: stronie konkursu Worldskills Poland

      Eliminacje mają wyłonić przyszłych zawodników do udziału w konkursie światowym WorldSkills, który odbędzie się w październiku 2022.

      Jeżeli ktoś chciałby się zmierzyć z tym wyzwaniem proszę o informację. Bardzo zachęcam i namawiam!

      Elżbieta Malinowska

    • Grupa uczniów na dziedzińcu pałacu
     • Na staże po kwalifikacje

     • Od 22.03 do 12.04.2021 r. realizujemy staże w Granadzie u hiszpańskich pracodawców w ramach projektu Na staże po kwalifikacje. Doskonalimy swoje umiejętności zawodowe, poznajemy również język hiszpański i ćwiczymy angielski. Informatycy, teleinformatycy i elektronicy pracują w serwisie komputerowym.

      Uczniowie z reklamy pracują w biurze M.E.P. organizującym nasz staż w Grenadzie i przygotowują materiały promujące Hiszpanię (film, broszurę reklamową i wpisy na social media). Samochodziarze w serwisie samochodowym i motocyklowym wykonują usługi serwisowe oraz przygotowują motocykle do sprzedaży. W wolnym czasie zwiedzamy okolice Grenady i poznajemy kulturę hiszpańską. Widzieliśmy pałac Alhambrę – najcennejszy w Hiszpanii zabytek kultury arabskiej. Byliśmy w górach Sierra Nevada. Przed nami wyjazd nad Morze Śródziemne oraz wieczór flamenco. 

     • 1% podatku dla Szkoły

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły i Wszyscy inni nam Życzliwi!

      Czy chcecie by młodzież w naszej szkole miała jeszcze lepsze warunki nauki i przebywania w szkole? Jako rodzic myślę, że tak. Dlatego Rada Rodziców i Rada Szkoły stworzyła każdemu możliwość wsparcia finansowego tych działań bez uszczuplania swoich pieniędzy. Wystarczy tylko przy składaniu zeznania podatkowego PIT dokonać odpowiednich zapisów.

      Jak to zrobić?

      Na końcu Waszego zeznania PIT jest cześć, która nazywa się „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”. Należy tam:1. W rubryce ”Numer KRS” wpisać 4500852. W rubryce ”Cel szczegółowy 1%” wpisać WIADUKT

      Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim znajomym. Każdy kto wypełnia PIT może wpisać te cyfry i słowo WIADUKT. Dużo nie potrzeba a to dużo dobrego może przynieść dla naszej młodzieży.KAŻDY PRZEKONANY MOŻE PRZEZNACZYĆ 1% SWOJEGO PODATKU NA TEN CEL!

      Dodatkowe informacje

      Możliwość zbierania funduszy na rzecz rozwoju naszej szkoły zrodziła się z inicjatywy Rodziców naszej Szkoły. Rada Szkoły podpisała porozumienie z Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), która ma uprawnienia do pozyskiwania 1% z podatku dochodowego. Organizacją tą jest Fundacja Audemus Audire z siedzibą w Józefosławiu, przy ul. Geodetów 45 lok 14, numer KRS: 0000450085. Można to sprawdzić na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

      Fundacja Audemus Audire nie pobiera od nas żadnych opłat z tytułu naszej współpracy. Czyli wszystkie (100%) zadeklarowane przez Was pieniądze przeznaczane są na rzecz naszej młodzieży w naszej szkole. Myślę, że jest to bardzo istotny argument.Dziś zaczynamy przekonywać i „zbierać”. Pity wypełniamy do końca kwietnia. Później urzędy weryfikują, podliczają, zbierają i przekazują pieniądze do OPP (oj długo ta machina miele), czyli w naszym przypadku do Fundacji Audemus Audire trafią gdzieś w IV kwartale roku. Nasze zakupy, inwestycje przy szkole będziemy mogli zrealizować w końcówce roku lub na początku albo na wiosnę następnego roku, ale NA PEWNO WARTO.

      Leszek Prawucki, przewodniczący Rady Rodziców,  z-ca przewodniczącego Rady Szkoły

    • Złota tarcza z napisem najlepsze technika perspektywy 2021
     • WIADUKT WYMIATA!!!

     • Ogłoszono wyniki XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021!

      Jesteśmy NAJLEPSZYM technikum w Piasecznie i jednym z najlepszych  w Polsce. I nie jesteśmy zaskoczeni. Dzięki ciężkiej pracy wszystkich podmiotów w Zespole Szkół Nr 1 nasi uczniowie uzyskują coraz lepsze wyniki z egzaminu maturalnego i zawodowego.

      1. Ranking Wojewódzki Techników 2021- 8 miejsce - złota tarcza.

      2. Ogólnopolski Ranking Maturalny Techników 2021 - 51 miejsce - złota tarcza.

      3. Ogólnopolski Ranking Główny Techników 2021 - 56 miejsce - złota tarcza.

    • Nowa sala gimnastyczna
     • Oddanie nowego skrzydła szkoły

     • W dniu dzisiejszym 8.01.2021 Pan Starosta Piaseczyński Ksawery Gut oraz Członek Zarządu Powiatu Pani Ewa Lubianiec oficjalnie przekazali do użytkowania całej społeczności szkolnej nową halę sportową oraz pięć nowych pracowni zawodowych.

      Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mieli do dyspozycji tak nowoczesny obiekt i będą w pełni rozwijać sportowe zainteresowania. Dodatkowe sale lekcyjne i nowe szatnie poprawią także komfort pracy w czasie innych zajęć i funkcjonowania szkoły.

      Już nie możemy się doczekać powrotu do szkoły!

      Więcej informacji na: Stronie Powiatu Piaseczyńskiego