• LOGO
     • Sukces naszych Uczniów i Nauczycieli!

     • Po intensywnym kursie przygotowawczym, 26 września br. odbył się w naszym Zespole Szkół państwowy egzamin potwierdzający zdobycie uprawnień SEP do 1kV.

      Egzamin zdało aż 87- u uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uprawnienie to jest honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej, jak również w Szwajcarii i państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tym samym na tej podstawie można starać się o pracę na polskim i zagranicznym rynku pracy, gdzie wykwalifikowani fachowcy są bardzo dobrze wynagradzani i poszukiwani.

      Gratulujemy chęci rozwoju i zdobywania dodatkowych kwalifikacji!

     • Medal w piłce nożnej

     • W dniu 20.09.2022 r odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w zawodach i zdobyły brązowy medal. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

     • Zakończenie projektu

     • Hasta luego! 

      Pobyt w Hiszpanii w ramach projektu "Zawodowcy z Piaseczna" nr POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078693 dobiega końca i tym samym kończy się projekt "Zawodowcy z Piaseczna". Jednak nasze starania o umożliwienie uczniom Zespołu Szkół Nr 1 odbywania staży w zagranicznych firmach, zdobywanie nowych doświadczeń oraz poznania kultury innych krajów nie kończą się.

      Drugi tydzień pobytu to przede wszystkim koncentracja na zadaniach postawionych przez pracodawców, zwiedzanie Granady oraz zacieśnianie relacji w grupie. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie staży, wręczenie certyfikatów potwierdzających ich odbycie oraz pożegnanie z pracownikami Metropolitan European Projects Granada, którzy przez cały czas trwania naszego pobytu służyli nam pomocą i wsparciem.

      Również w piątek odwiedziliśmy jedną z najważniejszych budowli średniowiecza i najwspanialszy przykład sztuki Islamu na Zachodzie - Alhambrę. Zachwyciły nas piękne ogrody oraz kolejne części tej zadziwiającego i pięknego miejsca, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Granadę z jednej strony i góry Sierra Nevada z drugiej.

      W sobotę rano wyruszyliśmy autobusem w stronę Embalse de Canales, pięknego zbiornika wodnego usytuowanego w górach na rzece Genil, na którym znajduje się usypana z gruzu tama. Wyprawa poza miasto była ciekawym doświadczeniem i mieliśmy szansę podziwiać piękne widoki oraz przejść wzdłuż rzeki Genil, które poprowadziła z powrotem do miasta - zerknijcie na zdjęcia, na których udało nam się uchwycić piękno tego miejsca.

      Wracamy do domu bogatsi w doświadczenia zawodowe przede wszystkim, ale poza tym, wracamy zachwyceni Hiszpanią, jej kulturą oraz pięknem Granady. Być może każdy z nas jeszcze kiedyś tu wróci, a tymczasem pora na lot do Polski i powrót do szkoły:)

     • Rowerem do Czerska

     • Szkolny Klub Podróżnika zorganizował rajd rowerowy do Czerska. W wycieczce wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły. Prawie 60 kilometrowa trasa przebiegała malowniczymi ścieżkami przez  Chojnowski Park Krajobrazowy i przy okazji zwiedzilismy Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku.

      Imprezie towarzyszyła doskonała pogoda, wszystkim uczestnikom dopisywały humory i doskonale znieśli trudy rajdu. 

      Opiekunowie klubu: Łukasz Wolski i Piotr Mróz

     • Bienvenido de nuevo!

     • Minęły kolejne dni naszego pobytu w Granadzie w ramach projektu "Zawodowcy z Piaseczna" nr POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078693, gdzie temperatura dochodzi do 35 stopni, a my niestrudzenie łączymy pracę ze zwiedzaniem Hiszpanii.

      Poznaliśmy naszych pracodawców i pierwszy tydzień minął nam niezwykle szybko - grupa uczniów z klas elektronicznych pokonuje codziennie dość długą trasę z domu do pracy metrem i zawsze jest na czas w obu miejscach, grupa dziewcząt z klasy reklamy piechotą przemierza ulice Granady ćwicząc kondycję, bo spacer jest dość długi, a jedynie grupa z klas informatycznej i teleinformatycznej ma do swojego miejsca pracy około 5 minut piechotą. 

      Pomimo obowiązków wynikających z odbywania stażu, mamy czas na zwiedzanie tego pięknego miasta - eksplorujemy takie miejsca jak dzielnica Albaicin z pięknym widokiem na Granadę z Mirador de San Nikolas, odbywamy spacery wzdłuż rzeki Genil lub wizyty na pięknym Plaza de la Trinidad i zwiedzamy wiele innych miejsc. W ten weekend odwiedziliśmy miasto Nerja, gdzie znajduje się wspaniała jaskinia Cueva de Nerja z największym stalagnatem na świecie i gdzie spędziliśmy wspaniały dzień na plaży. W niedzielę byliśmy w Maladze i podziwialismy to piękne miasto odbywając spacer po zabytkowych ulicach i chłonąc atmosferę tego miejsca. Zerknijcie na nasze zdjęcia - pozdrawiamy Was serdecznie i czekajcie na nowe wiadomości od nas.

     • Hola a todos!

     • Grupa 21 uczniów naszej szkoły rozpoczęła dwutygodniowy staż w Hiszpanii w ramach projektu "Zawodowcy z Piaseczna" nr POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078693, w przepięknym i historycznym mieście Granada na południu kraju. W poniedziałek wieczorem zostaliśmy zakwaterowani w apartamentach, a we wtorek rano wzięliśmy udział w spotkaniu organizacyjnym w siedzibie organizatorów programu w centrum Granady. Po południu odbyliśmy długi i ciekawy spacer po mieście poznając najważniejsze miejsca oraz zapoznając się z topografią miasta, co było niezwykle przydatne następnego dnia, ponieważ musieliśmy stawić się w firmach, gdzie odbywamy nasze staże. Czekajcie na kolejne wiadomości od nas i obiecujemy przywieźć Wam trochę słońca z pięknej Hiszpanii:)))

      Informacje o projekcie "Zawodowcy z Piaseczna" na stronie projektu

     • Program Stypendialny Akcelerator

     • W ramach programu Młode Kadry firma Inter Cars z dniem 1 września 2022 roku rozpoczęła nabór wniosków do nowego programu stypendialnego Fundacji Inter Cars.

      Program Akcelerator to stypendium dla ambitnych, zainteresowanych motoryzacją, mechaniką pojazdową, elektroniką, mechatroniką lub logistyką uczniów szkół średnich. 

      Motto Programu Akcelerator – "Napędzamy Twoje Marzenia" – nie jest przypadkowe.  Ten program stypendialny może stać się trampoliną, dzięki której uzdolniona młodzież, pragnąca rozwijać się w branży motoryzacyjnej, będzie mogła pewnie wkroczyć na kolejny etap zawodowego rozwoju. Program to nie tylko wsparcie finansowe, ale także najwyższej jakości wiedza w postaci warsztatów i szkoleń prowadzonych przez ekspertów.  Wszelkie informacje i rejestracja wniosków na stronie Fundacji Inter Car

     • Integracja klas pierwszych

     • Wczoraj odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod znakiem sportowych zmagań na stadionie miejskim: uczniowie rywalizowali w turnieju piłki nożnej i sztafecie 4x400m.  Imprezie towarzyszył wspaniały doping wszystkich klas .

      Zespól psychologiczno - pedagogiczny wraz z wychowawcami przeprowadził gry i zabawy integracyjne, które pomogły przełamać pierwsze lody i stworzyć przyjazną atmosferę. Uczniom zostały także przedstawione różne możliwości uzyskania wsparcia psychologów i pedagogów w naszej szkole. 

     • Spotkanie Społeczności IT

     • Już 6 września  - w siedzibie MICROSOFT POLSKA - odbędzie się

      142. spotkanie społeczności WGUiSW.org inaugurujące nowy sezon 2022/2023!

      Szczegóły wydarzenia i link do rejestracji w LINKUSerdecznie zapraszamy do udziału!

     • Przedłużenie działania stopni alarmowych

     • Szanowni Państwo,
       

      uprzejmie informuję, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:


      - nr 282 z dnia 30 sierpnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

       

      - nr 283 z dnia 30 sierpnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

       

      Zarządzenia obowiązują od dnia 1 września 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 30 listopada 2022 roku do godz. 23:59.

     • Zebranie z Rodzicami

     • W dniu 2 września o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie Rodziców wszystkich klas.

      Wyjątek: klasa 4 tr4 spotyka się o godzinie 16.00 w sali nr 4. 

      Wykaz sal pozostałytch klas umieszczony będzie przy wejściu do szkoły.

      Serdecznie zapraszamy. 

     • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

     • W dniu 1 września 2022 roku serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodzców i Nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023. 

      Klasy pierwsze: godzina 9:00

      Pozostałe klasy: godzina 11:00

      Miejsce spotkania: dziedziniec szkoły

     • Odbiór świadectw maturalnych!

     • Drodzy Absolwenci!

      Od dnia 5 lipca w godzinach 9:00 - 14:00 w sekretariacie szkoły możecie odebrać świadectwa maturalne. Jednocześnie przypominamy, że do dnia 12 lipca wszyscy, którzy podchodzą do poprawkowego egzaminu maturalnego składają osobiście lub drogą mailową na adres: sekretariat@zs1piaseczno.pl załącznik nr 7.

      Załącznik do pobrania tutaj:

     • Kurs CISCO

     • Zakończyliśmy koleją edycję kursu CISCO IT Essentials: PC Hardware and Software.

      Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim. Kurs w programie integruje tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e- learning oraz symulatory.

      Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, podczas których uczniowie rozwiązywali testy z zakresu:

      • Wprowadzenie do sprzętu komputerowego;
      • Sprzęt komputerowy, poziom zaawansowany;
      • Konserwacja zapobiegawcza i rozwiązywanie problemów;
      • Koncepcje sieciowe;
      • Zastosowane sieci;
      • Laptopy i inne urządzenia mobilne;
      • Drukarki;
      • Wirtualizacja i przetwarzanie w chmurze;
      • Instalacja systemu Windows;
      • Konfiguracja systemu Windows;
      • Bezpieczeństwo IT.

      Kurs trwał cały rok szkolny.

      Na koniec szkolenia, uczestnicy zdają egzamin końcowy, który umożliwia uzyskanie certyfikatu.

       Dokument honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

       Serdecznie gratulujemy uczestnikom zdania egzaminów i uzyskania certyfikatów.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • W piątek 24 czerwca  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Pani dyrektor Bożena Rosłoń pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów edukacyjnych i uzyskania promocji. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców podziekowali dyrekcji i nauczycielom za ich pracę. 

      Sekretarz Powiatu Piaseczyńskiego pani Joanna Muszyńska-Dziurny  wręczyła 27 uczniom ze średnią 5,00 i powyżej nagrody za wybitne osiagnięcia, a  Rada Szkoły, dzięki wpłatom rodziców, ufundowała nagrody pieniężne za uzyskaną średnią powyżej 4,5 i 100% frekwencji. Dodatkowo 2 uczniów za średnią ocen powyżej 5,5 otrzymało nagrody specjalne od Rady Szkoły w wysokości 1000 zł!!!

      W wakcyjny nastrój wprowadził nas występ zespołu szkolnego pod kierunkiem pani Katarzyny Pastwy. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy całej społeczności szkolnej bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji! 

     • Spacer śladami "Lalki" Bolesława Prusa

     • Pod koniec maja klasy 3tt4 i 3tt5 zwiedzały Warszawę podążając śladami bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa.

      Przed 10-tą pod Kolumną Zygmunta czekała już na nas pani przewodnik. Przekazała nam na wstępie dużo ciekawych wiadomości. Mogliśmy sobie np. wyobrazić jak woźnica Wysocki przewozi towar między koleją wąskotorową (obecne Metro Centrum) a szerokotorową (obecny Dworzec Wileński) Ruszyliśmy przez Podwale, gdzie znajdował się sklep starego Mincla, przez Miodową na Plac Teatralny, bo to właśnie tutaj, w teatrze na spektaklu „Violetta”, Wokulski po raz pierwszy zobaczył Izabelę. Potem już spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu. Stary i nowy sklep Wokulskiego, Hotel Europejski, Kościół św. Anny, Uniwersytet – to kilka punktów, przy których się zatrzymaliśmy, bardzo ważnych w historii głównego bohatera.

     • Minifestiwal nauki w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie

     • 1 czerwca 2022 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w minifestiwalu nauki do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piasecznie. Zabraliśmy ze sobą roboty skonstruowane przez uczniów klasy 2 te. Marek Sowiński i Michał Celejewski pokazali ramię robota, a Rafał Fronczak robota sterowanego z aplikacji i mogącego również poruszać się autonomicznie po wyznaczonej linii. Dwaj informatycy Mateusz Kuna i Krzysztof Chojka dla młodszych uczestników prowadzili warsztaty  z programowania z wykorzystaniem gry Scottie go. Nasze stoisko odwiedzili zarówno uczniowie klas 7 i 8 jak i młodsze dzieci, a wszyscy chętnie się bawili grając w retro gry na automatach naszego koła Arduino. 

     • Spotkanie autorskie

     • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. w środę 8 czerwca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Markiem Groszkowskim autorem książki Husaria. Skrzydlaci wojownicy.

      Marek Groszkowski jest nauczycielem historii w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie. Z wielką pasją dzieli się z uczniami swoją wiedzą historyczną.

      W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkół powiatu piaseczyńskiego. W trakcie spotkania mieliśmy możliwość wysłuchania opowieści o fenomenie ciężkiej jazdy jakim była husaria polska.