•  Skrzynka z napisem poczta walentynkowa

• W dniu 09.02.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki.

Samorząd uczniowski przygotował stoisko, na którym można było kupić lizaka dla siebie lub innej wskazanej osoby. Uczniowie w trakcie warsztatów prac artystycznych mogli własnoręcznie zrobić kartkę walentynkową, wziąć udział w loterii walentynkowej oraz skorzystać z walentynkowej poczty wrzucając list do wybranki lub wybranka do przygotowanej skrzynki pocztowej. Na sali gimnasycznej odbywał się tego dnia Walentynkowy Turniej Tenisa Stołowego. Wszyscy świetnie się bawili!

fot. J. Chruściński i J. Ryszkiewicz

• Rzeźba dyskobol
          • Lekcja o sporcie

• W dniu 1.02.23 klasa 1tsa udała się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzając muzeum prześledzili historię sportu od starożytnych Greków do współczesności. Eksponaty, które wzbudziły największe zainteresowanie to: gokart zbudowany przez Roberta Kubicę oraz prawdziwe  pochodnie olimpijskie.  Więcej informacji o wystawie: na stronie muzeum

Wiktor Nowak

• Plakat promujący DBI
          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• W dniu 7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2004 roku. Tego dnia odbędzie się gala DBI w Warszawie oraz wykłady i webinaria prowadzone przez ekspertów. W różnych miejscach w Polsce odbywają się lokalne inicjatywy. W naszej szkole będą prezentowane materiały edukacyjne związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci, odbędzie się test wiedzy o Internecie. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Więcej informacji możemy odnaleźć na stronie https://www.saferinternetday.org/

• Apel podsumowujący I półrocze

• W dniu 01.02.2023 r. odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Pani dyrektor Bożena Rosłoń przedstawiła krótkie sprawozdanie z pracy szkoły oraz podsumowanie wyników za I półrocze.

Pani dyrektor poinformowała, że nasza szkoła, w Rankingu Perspektyw ponownie otrzymała najwyższe odznaczenie - ZŁOTĄ TARCZĘ!. W Rankingu Głównym Techników 2023 zajęliśmy 13. miejsce na Mazowszu i 86. w Polsce. W powiecie jesteśmy najlepsi!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało dwóch uczniów.

Stypendia za wyniki w nauce otrzymało 127 uczniów (w tym 17 uczniów za średnią 5,0 i wyższą). Najwyższą średnią w technikum uzyskał uczeń klasy 2ti (średnia 5,6) a w szkole branżowej uczeń klasy 1bs (średnia 4,47).

Specjalnymi gośćmi apelu oraz fundatorami 5 stypendiów dla uczniów klas technik elektronik, technik teleinformatyk i technik informatyk byli przedstawiciele Cyfrowego Centrum Serwisowego panowie Robert Fronczek – prezes zarządu i Michał Szklarek.

• 31 Finał WOŚP w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie

• Z tej okazji w naszej szkole odbyła się licytacja ciekawych przedmiotów, voucherów i szalonych usług. Dziękujemy za wielkie serca i waszą hojność, bo dzięki Wam zebraliśmy 2970 złotych i 43 grosze na walkę z sepsą. Jeszcze raz ogromne podziękowanie, do zobaczenia za rok. Siema! 🙂