• Grudzień w teatrze

• Już drugi raz w tym miesiącu odwiedziliśmy Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w  Warszawie.

W jeden z niedzielnych grudniowych wieczorów mieliśmy okazję obejrzeć spektakl "Wesele" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, a  tuż przed świętami klasy 3ti i 3tt uczestniczyły w warsztatach teatralnych, których myślą przewodnią była zbrodnia i kara w kontekście romantycznego światopoglądu.

• Jasełka

• W dniu 22.12.2022 odbyło się w naszej szkole widowisko o Bożym Narodzeniu czyli Jasełka. Warto dodać, że nazwa tego przedstawienia wywodzi się od słowa, które jest już dzisiaj archaizmem, czyli od wyrazu  jasło oznaczającego  żłób.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie, a także nauczyciele naszej szkoły. Historia narodzin Dzieciątka Jezus sprzed dwóch tysięcy lat wprowadziła nas w świąteczny nastrój, skłoniła do refleksji i pozwoliła zatrzymać się w codziennym zabieganiu.

W przedstawieniu udział wzięli:

Maryja - Ola Ślizak,

Józef - Filip Funkowski,

Pasterze: Natan Bugała, Marcin Dziewczopolski, Bartłomiej Cytryński, Szymon Turczyn,

Trzej Królowie: Tobiasz Tracz, Marcel Sielski, Maciej Szot,

Gwiazda - Natalia Dymowska,

Anioły: Gabrysia Łośniak i Gabrysia Moskal,

Diabeł: Adrian Seremak,

Śmierć: Jakub Furtak,

Herod: pan Michał Jabłoński,

Kanclerz Heroda: pan Jakub Ryszkiewicz.

Pani Katarzyna Pastwa zadbała wraz z zespołem o oprawę muzyczną przedstawienia. Pani Małgorzata Wyszkowska i pani Ilona Talarska - Koplińska przygotowały piękną scenografię a pani Ewa Kiełbiewska wypożyczyła aktorom egotyczne kostiumy z dalekiego Kazachstanu.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaanagażowanie i udział w przestawieniu.

Danuta Majewska-Walczuk

• Mistrzowie powiatu w koszykówce!

• W czwartek 01.12.2022 odbyły się zawody gminne w koszykówce. Nasza szkoła zajęła II miejsce, dzięki temu zakwalifikowała się do rozgrywek powiatowych.

W środę 07.12.2022 rozegrano finały powiatowe. Miło nam poinformować, że po zaciętej walce pierwsze miejsce zdobyła drużyna naszej szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w pokonanym polu zostawili LO Chyliczkowska, Konstancin i Górę Kalwarię. Nagrodą były medale oraz kwalifikacja do zawodów rejonowych.

Gratulujemy i życzymy awansu do finałów wojewódzkich.

• Mikołajki

• Mikołajki są co roku doskonałą okazją do oderwania się od codzienności szkolnej. To szczególny dzień, na który z utęsknieniem wszyscy czekają.

6 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Przez cały dzień odbywały się eliminacje  klasowe, aby na koniec uczniowie z klasy 4ti5 zmierzyli się z nauczycielami w meczu finałowym. Mecz zakończył się remisem.

Uczniowie przygotowali wspólny łańcuch choinkowy, którym następnie przystroili szkołę. Można było wziąć udział w konkursie na wytypowanie poprawnej długości szklonego łańcucha choinkowego. Po zmierzeniu okazało się, że łańcuch miał długość 498,9 m.

Klasy miały możliwość zaprezentowania efektów projektów edukacyjnych realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Wszyscy doskonale się bawili.

fot. Jan Chruściński

• Warsztat charakteryzacji w WFDiF

• Na początku grudnia klasa 3tr uczestniczyła w warsztatach z charakteryzacji w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

Charakteryzacja filmowa, to sztuka stworzenia postaci poprzez zmianę jej wyglądu. Prowadząca zajęcia opowiedziała nam w jaki sposób wykonywane są charakteryzacje aktorów na planie filmowym popierając wykład materiałami filmowymi.

W dalszej części warsztatów każdy z nas mógł się wykazać kreatywnością i zrobić charakteryzację postarzającą na swoim koledze lub koleżance.

Czas spędzony w wytwórni wspominamy przyjemnie. Fascynujące miejsce, w którym powstało wiele znanych polskich produkcji, z pewnością zapamiętamy na długo.

• Szkolne Andrzejki

• Andrzejki to dzień, w którym za sprawą znaków i wróżb możemy dowiedzieć się, co nas będzie czekać w przyszłości.

30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na szkolnych korytarzach wróżki i wróżbici przepowiadali chętnym przyszłość wróżąc z kart i magicznych serc.

Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

fot. Jan Chruściński

• DKMS - relacja z akcji

• W dniu 29.11.2022 r. odbyła się akcja DKMS w naszej szkole.  Otrzymane materiały i testery wykorzystaliśmy w bardzo krótkim czasie. Zebraliśmy także sporą sumę pieniędzy i dzięki temu pomogliśmy w zwiększeniu bazy dawców szpiku oraz podnieśliśmy świadomość wśród uczniów i pracowników naszej placówki.

Wszystkim zaangażowanym Uczniom i Nauczycielom bardzo dziękujemy za pomoc!

Ewelina Gołąb

• BEZPŁATNA POMOC

• POIK pomaga mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego w sytuacjach kryzysowych. Do Ośrodka można zgłaszać się bez skierowania. Wszystkie porady i udzielana pomoc jest bezpłatna.

Link do strony: POWIATOWY OSRODEK