• Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE CRP

- nr 131 z dnia 13 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

- nr 132 z dnia 13 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarządzenia obowiązują od dnia 16 maja 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 maja 2022 roku do godz. 23:59.

• Ciekawa lekcja w klasie 3tr 5

• Fundacja GPW, CFA Society Poland, Warszawskie Instytut Bankowości oraz Franklin Templeton w ramach projektu EduAkcja ponownie zaprosiła nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na wyjątkową lekcję, którą poprowadził prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, Prezes Zarządu CFA Society Poland! Lekcja odbyła się 26 kwietnia 2022 r. w formule on-line na platformie webinarowej ClickMeeting.

Główne zagadnienia poruszane na lekcji:

• Konsumpcja, oszczędzanie, inwestowanie,
            • Różnice pomiędzy oszczędzaniem i inwestowaniem,
            • Procent składany,
            • Pytania na które powinieneś sobie odpowiedzieć przez podjęciem decyzji o inwestowaniu,
            • Rynek finansowy, rynek kapitałowy i jego uczestnicy,
            • Ograniczanie ryzyka w inwestowaniu,
            • Architektura rynku kapitałowego w Polsce.
          • Wycieczka klasowa elektroników

• W dniu 28.04.2022 klasa 2te odbyła wycieczkę, której celem były badania eksperymentalne oraz integracja zespołu.

W ramach badań przeprowadzono w urozmaiconych warunkach terenowych testy zasięgu pilotów do różnorakich pojazdów zdalnie sterowanych. Potwierdzono tezy o wpływie ukształtowania terenu oraz naturalnych przesłon (drzewa, krzewy) na zasięg radiowy. Udokumentowano też wpływ względnej wysokości pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem, oraz możliwości zwiększania zasięgu wykorzystując dodatkowe akcesoria antenowe.

W części integracyjno-rekreacyjnej odbył się mecz piłki nożnej, ognisko i smażenie kiełbasek. Uczniowie byli zadowoleni z przebiegu wycieczki, podczas której panowała rodzinna atmosfera.

• dekoracja sali: biało-czerwona flaga
          • Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

• 29 kwietnia br. w naszej szkole uczciliśmy święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Klasa 1te pod opieką pani Ilony Talarskiej-Koplińskiej przygotowała część artystyczną mającą przybliżyć uczniom i uczennicom doniosłość aktu  uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

• 29 kwietnia br. pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

Dyrektor szkoły pani Bożena Rosłoń po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazała nagrody i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji jak i zajęciach pozaszkolnych.  Nagrody z ramienia Powiatu Piaseczyńskiego wręczyła pani Ewa Lubianiec. Świadectwa ukończenia szkoły wręczono wszystkim abiturientom.

Programem artystycznym młodsi uczniowie podziękowali absolwentom za wspólne lata spędzone razem w szkole, życząc im powodzenia podczas egzaminów maturalnych.

• Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP

• Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust.1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

- nr 107 z dnia 29 kwietnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

- nr 108 z dnia 29 kwietnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarządzenia obowiązują od dnia 1 maja 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 15 maja 2022 roku do godz. 23:59.