• Moja TUrkusowa Planeta

     • 27 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie odbyła się konferencja inaugurująca projekt - Moja TUrkusowa PLANETA - działania szkół powiatu piaseczyńskiego podnoszące świadomość n/t łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Powiatu Piaseczyńskiego oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Spotkanie rozpoczął Starosta powiatu piaseczyńskiego – Ksawery Gut. Gościem konferencji była Pani dr hab. Iwona Wagner z Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

      Projekt kierowany jest do mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie łagodzenia zmian klimatu i adaptacji do ich skutków poprzez pogłębienie wiedzy uczniów nt. problemów związanych ze zmianami klimatu oraz sposobów na łagodzenie i przystosowania się do nich. Szczególną grupę odbiorców stanowi młodzież uczęszczająca do piaseczyńskich szkół średnich, dla której przewidziano możliwość zaangażowania się w działania edukacyjne, projektowe i promocyjne a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

      W ramach projektu prowadzone będą prace na terenie szkół średnich, a w działania edukacyjne oraz promocyjne będą zaangażowani uczniowie poniższych szkół.

      1. Zespół Szkół Nr 1, ul. Szpitalna 10, 05-500 Piaseczno

      2. Zespół Szkół Nr 2, Aleja Brzóz 26, 05-501 Piaseczno,

      3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Szpitalna 12, 05-500 Piaseczno,

      4. Zespół Szkół Nr 3, ul. Chyliczkowska 20, 05-500 Piaseczno

      Tereny szkół zostaną zagospodarowane przez BZI (błękitno-zieloną infrastrukturę) mającą na celu miejscowe zagospodarowanie całości wód opadowych poprzez rozwiązania z zakresu miejscowej retencji i infiltracji, oraz zwiększenie różnorodności biologicznej zieleni otaczającej szkoły. Działania te poprawią mikroklimat i złagodzą skutki nasilających się w środkowej Polsce okresów suszy. Zagospodarowanie terenu będzie stanowić atrakcyjną wizualnie oryginalną przestrzeń edukacyjną, wspierającą różne formy aktywności, nauki, rozwoju.

      Projekt opiera się na doświadczeniach związanych z wdrożeniami BZI na terenie Polski i w innych krajach, integrujących architekturę, przyrodę i rozwiązaniach do retencjonowania wody opadowej oraz poprawiających funkcjonowanie przestrzeni do życia w warunkach zmian klimatu.

      Dodatkowe informacje na STRONIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

     • Wprowadzenie stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

      - nr 87 z dnia 14 kwietnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

      - nr 88 z dnia 14 kwietnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

      Zarządzenia obowiązują od dnia 16 kwietnia 2022 roku od godz. 00:00, do dnia 30 kwietnia 2022 roku do godz. 23:59.

     • Pozdrowienia z Grenady

     • Kolejna grupa projektu Zawodowcy z Piaseczna POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078693 doleciała do Hiszpanii i realizuje dwutygodniowy pobyt w pięknej Granadzie. Grupa 24 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami rozwija swoje kompetencje językowe i zawodowe. Zdążyliśmy już zapoznać się ze swoimi pracodawcami oraz zwiedzić miasto. W najbliższych dniach wybieramy się na wycieczkę do miasta Ronda oraz na trekking. Każdy z uczniów rozwija się w swoim zawodzie i zdobywa wiedzę oraz umiejętności, które przydadzą się w przyszłym wykonywaniu zawodu.

     • Trening crossmintona

     • 31 marca naszą szkołę odwiedzili znakomici goście: Adam Grzegorzewski - instruktor badmintona i crossmintona, Katarzyna Wilk - medalistka Mistrzostw Polski w crossminotnie, Artur Nowogrórski  - Mistrz Świata, Europy i Polski w crossminonie, Artur Dobosz  - absolwent naszego technikum, a zarazem zawodnik crossmintona. 

      Razem z naszymi nauczycielami wychowania fizycznego popularyzowali crossmintona wśród uczniów klas pierwszych, trzecich i czwartych. Podczas zajęć uczniowie poznali historię tej dyscypliny oraz nauczyli się podstawowych zasad i uderzeń stosowanych w grze.