• Apel

• 4 marca odbył się w szkole apel w formie zdalnej.

Dyrektor szkoły - pani Bożena Rosłoń podsumowała:

-  osiągnięcia edukacyjne klas i uczniów w pierwszym półroczu,

- najważniejsze wydarzenia i inicjatywy w tym okresie.

Następnie zostały przekazane:

- bieżące informacje porządkowe związane z organizacją pracy w drugim półroczu,

- wskazówki dotyczące bezpieczeństwa ze względu na sytuację na Ukrainie,

- możliwe  formy pomocy uchodźcom organizowane przez szkołę i powiat.

• Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Od 12 lat dzień 1 marca jest świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim Biegu Tropem Wilczym 2022, w którym uczestniczyło  85 uczniów. Przed startem pan Robert Kamiński przybliżył uczestnikom historię bohaterów. W biegu na symbolicznym dystansie 1963 metry pierwsze miejsce zajął Mateusz Nielowski z klasy 2tr z czasem 6,29. Drugie miejsce przypadło Michałowi Kurkowskiemu 6,33 z klasy 4Ts, zaś trzecie miejsce zajął Aleksander Otulak z klasy 2Ti uzyskując czas 6,44. Uczestnicy biegu dostali naklejki, medale, koszulki oraz pamiątkowe bidony.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!