• Niewidzialna Wystawa

02.12.2021

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z naszym mózgiem, kiedy całkowicie gaśnie światło? Wiecie, jak śnią osoby niewidome od urodzenia i czy potrafią sobie wyobrazić wysokość Pałacu Kultury i Nauki?

Klasa 3tt5 dzięki wycieczce na Niewidzialną Wystawę już potrafi odpowiedzieć na te pytania.

W zupełnych ciemnościach uczniowie mogli poczuć się jak ich niewidzący koledzy.

• Zakończenie stażu w Hiszpanii

23.11.2021

Nasze staże dobiegły końca🙁. Ale się nie smucimy, wracamy do Was z nowo nabytymi umiejętnościami zawodowymi i społecznymi. Na pewno wielu z nas pokonało barierę językową i kulturalną. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy ugościli nas tak, abyśmy czuli się jak w domu. Dzięki nim mogliśmy czerpać więcej z tego projektu. Bardzo im za to dziękujemy 😍!

• Lekcja w Muzeum Narodowym

23.11.2021

W listopadzie klasa 1tr uczestniczyła w lekcji Mitologia w sztuce w Muzeum Narodowym. Obcowanie z kulturą wysoką to zawsze dobry pomysł na poszerzenie wiedzy, tym razem na temat wierzeń starożytnych Greków i Rzymian. Zobaczyliśmy, jak w ciekawy sposób zostały zaprezentowane postacie i motywy mitologiczne w rzeźbie i malarstwie, przypomnieliśmy sobie nazwy i atrybuty poszczególnych bogów mitycznych, prześledziliśmy trudne losy herosów, a także odkryliśmy znaczenia mitologizmów.

• Sprawozdanie z projektu ,,Zawodowcy z Piaseczna”

17.11.2021

Staże zawodowe 8.11.2021 - 19.11.2021

Po odbyciu zajęć kulturowych, z języka hiszpańskiego oraz zajęć wychowawczo-pedagogicznych w ramach projektu ,,Zawodowcy z Piaseczna” do słonecznej Hiszpanii wyleciała 14 osobowa grupa uczniów. Podróż zajęła cały dzień, była dość męcząca, ale wszyscy jechaliśmy z pozytywnym nastawieniem. Na początek czekała nas odprawa w Modlinie, następnie 3-godzinny lot z Warszawy do Madrytu, a na koniec 6-godzinna podróż autokarem do miejsca zakwaterowania w Grenadzie.

• UWAGA!

28.10.2021

12 listopada 2021 r jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - opiekuńczych. Tego dnia szkoła jest zamknięta.

• Uroczyste obchody Święta Niepodległości

10.11.2021

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

W naszej szkole w dniu 10 listopada 2021 r. odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasę 1ti. Ze względów epidemicznych tylko część uczniów mogła obejrzeć program artystyczny na sali gimnastycznej pozostali uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu poprzez transmisję na Microsoft Teams.

• Zawodowcy z Piaseczna

07.11.2021

Oto relacja z pierwszego wyjazdu do Hiszpanii w ramach projektu Zawodowcy z Piaseczna.

Dnia 23 października my, czyli grupa 20 uczniów Technikum Nr 1 w Piasecznie i dwie nauczycielki, wylecieliśmy na 2-tygodniowy staż odbywający się w słonecznej Grenadzie.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy malowniczą Malagę, po której oprowadzała nas pani z MEP’u (firmy organizującej nasze staże w Hiszpanii). W poniedziałek 25 października odwiedziliśmy siedzibę MEP, gdzie zapoznaliśmy się z tym, co będzie nas obowiązywać na stażach, po czym udaliśmy się na spacer pokazujący nam zabytki i najciekawsze miejsca Grenady.

• "Szkolne Dziady"

05.11.2021

4 listopada 2021 r. w naszej szkole był dniem tematycznym pod hasłem "Szkolne Dziady".

Samorząd Uczniowski zachęcał wszystkich do przebrania się w stroje inspirowane lekturą "Dziady" Adama Mickiewicza, "Wiedźminem" czy innymi postaciami fantasy.

Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Samorząd Uczniowski pt. "Szkolne Dziady" według autorskiego scenariusza Pawła Michalaka, ucznia klasy 3te4.

• Kolejna grupa uczniów na stażu w Hiszpanii

20.10.2021

Mija drugi tydzień pobytu kolejnej grupy uczniów naszej szkoły na stażu w Granadzie. Młodzież nie tylko uczy się nowych umiejętności, ale i odpoczywa, poznaje różnorodne miejsca, kulturę i ludność. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku uczniowie chodzą na kilka godzin do pracy, a w wolnym czasie podziwiają przepiękną Granadę. Odwiedzili już Malagę, w której skorzystali z plaży i ciepłego morza. Zwiedzili malowniczą Rondę, zobaczyli zabytkową Alhambrę, a przed nimi kolejne wycieczki.

• Tablica dekorująca uroczystosć
          • Dzień Edukacji Narodowej

15.10.2021

14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

To święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Sobota 04.12.2021
    • Partnerzy

• Inter Cars S.A.
      • Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A.
      • IT SZKOŁA
      • Młode Kadry