• Nagroda w konkursie historycznym

• 10.01.2024
          • Na przełomie 2023/24 r. odbył się IV Mazowiecki Konkurs Historyczny pt. „Kampania wrześniowa 1939 roku oczami młodzieży”, w którym uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie z klasy 4ti Igor Ammel zajął III miejsce w kategorii „Szkoły średnie: prezentacje multimedialne”. Konkurs został zorganizowany przez SP Nr 380 im. Jana Pawła II w Warszawie oraz Społeczną Radę Kombatancką przy Burmistrzu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Mógł w nim wziąć udział każdy uczeń szkoły średniej i podstawowej w naszym województwie.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy wiekowe: klasy 1-3, 4-8 i uczniowie szkół średnich. Pośród nich wyróżniono 3 kategorie wykonania prac, takie jak: prezentacje multimedialne, albumy i prace plastyczne.

Zdaniem uczącego go czwarty rok historii p.Marka Groszkowskiego ten sukces nie jest przypadkowy, gdyż Igor wykazuje olbrzymie zaangażowanie i zainteresowanie przedmiotem.

W dniu 9.01.2024 r. w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego również uczeń naszej szkoły otrzymał nagrodę pieniężna oraz dyplom. Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Spotkanie dla miłośników IT

• 06.01.2024
          • 9 stycznia odbędzie się 156. spotkanie społeczności WGUiSW.org w siedzibie BEC Poland.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale OBOWIĄZKOWA jest rejestracja.

Agenda & zapisy: LINK DO STRONY WYDARZENIA

Solidna dawka wiedzy z pięknym widokiem na Warszawę gwarantowana😀

• Patron szkoły

• 05.01.2024
          • W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy działania zmierzające do nadania imienia Zespołowi Szkół Nr 1, Technikum Nr 1 i Szkole Branżowej I stopnia Nr 1 w Piasecznie. Poprzez nadanie imienia szkoła:

- zyska odrębną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,

- zbuduje własny system wychowania wzorując się na autorytecie patrona i wartościach, które reprezentował swoim życiem i działalnością,

- stworzy własny ceremoniał.

Aktualnie zakończyliśmy drugi etap działań - zgłaszanie kandydatów. Zapraszamy na naszą podstronę do zapoznania się z sylwetkami kandydatów zgłoszonych przez organy szkoły: KANDYDACI

Trzeci etap to wybory bezpośrednie, w których mogą wziąć udział wszystkie osoby tworzące społeczność szkolną. Wybory zostaną przeprowadzone 30.01.2024 r., w dniu zebrań z rodzicami.

• 23.12.2023
          • W dniu 22.12. 2023 r. uczniowie z koła teatralnego wraz z klasą 2tsa przygotowali jasełka. Przedstawienie ukazywało dwa kontrastujące ze sobą domy: jeden rozśpiewany kolędami, radosny, kolorowy i pachnący chlebem, drugi zaś smutny, w którym Święta Bożego Narodzenia sprowadza się jedynie do idealnego… posprzątania a dobre relacje z innymi ludźmi są na dalszym planie.

Przedstawienie okraszone zostało pięknymi kolędami w wykonaniu uczniów z koła muzycznego pod przewodnictwem pani Katarzyny Pastwy oraz przy akompaniamencie skrzypiec pani Elżbiety Zawadzkiej. Również Mateusz Wiszowaty z 2tp i Filip Skoworodko z 3ts uświetnili występ grą na pianinie. Na koniec spontaniczny chór nauczycielski wykonał kilka kolęd przy akompaniamencie pianina pani profesor Bożeny Fortuńskiej.

Było radośnie i refleksyjnie.

Ewa Kiełbiewska

Danuta Majewska-Walczuk

Fot. Nikodem Król i Jakub Ryszkiewicz

• Warsztaty kreatywne

• 20.12.2023
          • Na okoliczność mikołajek dla klas pierwszych kierunku reklamy odbyły się warsztaty kreatywne.

Poprowadził je Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści - artysta, wynalazca, pionier programu nauczania poprzez rozbudzanie kreatywności. Warsztaty odbyły się w oparciu o klocki narracyjne MuBaBaO, które służą do tworzenia budowli i opowieści, oraz dzięki którym uczyliśmy się technik tworzenia ilustracji przestrzennych i poznawaliśmy metodę narracyjno-modelarską.

W trakcie zajęć zapoznawaliśmy się z ponadto podstawowymi technikami pracy głosem, gestem i z przestrzenią, w której się opowiada, prezentując własne konstrukcje i nowatorskie projekty z klocków.

Młodzież , ale jak widać na załączonych zdjęciach również nauczyciele, tworząc własne zabawki rozwijali wyobraźnię i zdolności manualne.

Nad całością czuwała, angażując się w budowaniu klockami Pani Agata Gregorczyk-Janik, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz Pan Jakub Ryszkiewicz, który jest autorem zdjęć z tego niezapomnianego wydarzenia.

Niedziela 05.05.2024
    • Media społecznościowe