• Staże zagraniczne

• 22.03.2024
          • W najbliższych miesiącach dwie grupy naszych uczniów znów wyruszą na staże zagraniczne – w tym roku kalendarzowym pierwszy wyjazd odbędzie się w terminie 8-22 kwietnia, kiedy 12 uczniów wraz z opiekunem wyruszy do urokliwego miasteczka w centralnej części Włoch, Spoleto. Uczniowie z zawodów technik reklamy, technik pojazdów samochodowych oraz technik informatyk spędzą dwa tygodnie uczęszczając na praktyki w zakładach pracy zgodnych ze swoim zawodem. Drugi wyjazd jest zaplanowany na 3-17 maja br. i ta grupa, również dwunastoosobowa, leci do Walencji w Hiszpanii – technik teleinformatyk, technik programista i technik elektronik.

Oprócz niewątpliwie dużych korzyści związanych z przygotowaniem zawodowym, chłopcy i dziewczyny będą mieli szansę nabyć nowe umiejętności, poznać ciekawe miejsca, nawiązać nowe przyjaźnie i odetchnąć południowo europejskim powietrzem. Cieszymy się, że zgodnie z nazwą naszego projektu – ruszamy w przyszłość!

• Olimpiada Przedsiębiorczości

• 20.03.2024
          • Dnia 7 marca 2024 roku trzech uczniów naszej szkoły brało udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, walcząc o etap centralny. Tego dnia, z całej Polski tylko 50 uczniów mogło przejść z etapu okręgowego dalej. Olimpiada składała się z dwóch etapów eliminacji okręgowych – Testu i zadań sytuacyjnych wraz z obroną rozwiązania – jak i wykładów oraz poczęstunków dla zawodników. Gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w reprezentowaniu naszej szkoły przez Różę Podkowińską, Piotra Połaskiego i Tomasza Szymańskiego!

• III miejsce

• 20.03.2024
          • 15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Turnieju 3x3 w piłce koszykowej. Po emocjonujących meczach zajęliśmy III miejsce w turnieju.

Dziękujemy za mnóstwo emocji i pozytywnej energii. Życzymy kolejnych sukcesów.

• Laureatka konkursu

• 17.03.2024
          • Finał konkursu Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2023 zainicjowanego przez Piaseczyńską Radę Kobiet, podobnie jak w latach ubiegłych  miał miejsce 8 marca 2024 roku. Poznaliśmy wówczas laureatki wyłonione przez Kapitułę Konkursu spośród ponad 30 kandydatek zgłoszonych przez mieszkańców w trzech kategoriach: biznes i jego otoczenie, działalność kulturalno-edukacyjna oraz działalność społeczna. Jedną z nich jest nasza nauczycielka reklamy i muzyki Katarzyna Pastwa, która została nominowana i wyróżniona w kategorii działalność kulturalno-edukacyjna. Poza nauczaniem opiekuje się samorządem uczniowskim i wspólnie razem z gronem pedagogicznym podejmuje wiele inicjatyw, jak podtrzymywanie polskich tradycji przez obchodzenie Dnia Edukacji Narodowej, Andrzejek, Mikołajek czy Pierwszego Dnia Wiosny. Podejmuje też inne działania wynikające z potrzeb uczniów jak obchody Walentynek, debaty i wybory przewodniczącego. Współpracuje z Młodzieżową Radą Gminy. Przeprowadziła w szkole warsztaty z młodzieżą na temat możliwości wpływania na życie gminy, powołała do życia i prowadzi od 3 lat szkolny zespół wokalno-instrumentalny, który uświetnia muzyką na żywo wszystkie wydarzenia z życia szkoły. Zespół wystąpił też podczas obchodów 150-lecia szkoły w Rozniszewie. Kasia rozwija się też poza pracą w technikum. Od 18 lat śpiewa w chórze w Zalesiu Dolnym, gdzie trenuje śpiew klasyczny oraz bierze udział w licznych koncertach, konkursach i przeglądach.

• Bieg pamięci

• 17.03.2024
          • Nasi uczniowie nie tylko uczą się, ale biorą również udział w obchodach ważnych świąt historycznych.

Dnia 1 marca na stadionie miejskim w Piasecznie delegacja naszej szkoły wzięła udział w biegu upamiętniającym dzień żołnierzy wyklętych.

Bieg odbył się na dystansie 1963 metrów (rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego). Nasi uczniowie i nauczyciele osiągnęli w nim bardzo dobre wyniki.

Dziękujemy wszystkim za udział.

Niedziela 05.05.2024
    • Media społecznościowe