• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• W bibliotece są już dostępne książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Zapraszamy do wypożyczania. Wkrótce na półkach pojawią się kolejne nowości.

Zakupy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

• Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

• 14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Warto dodać, że była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Obecnie -  na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia  - 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty - słowem Święto Szkoły..

W naszej szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Podczas części oficjalnej dyrekcja szkoły wręczyła wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły nagrody. W części artystycznej zaprezentowały się szkolne zespóły muzyczny i taneczny, mogliśmy obejrzeć profesjonalny pokaz tańca. Podsumowaniem uroczystości był quiz wiedzy o nauczycielach.

fot. Jan Chruściński

• Obejrzeliśmy film "Orlęta. Grodno '39"

• 6 października uczniowie klas: 1tr i 1tsA pod opieką wychowawców wybrali się do kina na film "Orlęta. Grodno '39".

Film Krzysztofa Łukaszewicza „Orlęta. Grodno’39” opowiadała o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 r. z perspektywy 12-letniego ucznia Leona Rotmana. Obrońcy Grodna biorą udział w nierównej walce z okrutnym okupantem. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, przede wszystkim harcerzy i młodzież szkolną. Wojna staje się dla głównego bohatera  przyspieszoną szkołą dojrzewania.

Film skłania do refleksji o ponadczasowych wartościach: przyjaźni, szacunku, patriotyzmie.