• Odbiór świadectw maturalnych!

     • Drodzy Absolwenci!

      Od dnia 5 lipca w godzinach 9:00 - 14:00 w sekretariacie szkoły możecie odebrać świadectwa maturalne. Jednocześnie przypominamy, że do dnia 12 lipca wszyscy, którzy podchodzą do poprawkowego egzaminu maturalnego składają osobiście lub drogą mailową na adres: sekretariat@zs1piaseczno.pl załącznik nr 7.

      Załącznik do pobrania tutaj:

     • Zakończenie roku szkolnego

     • W piątek 24 czerwca  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Pani dyrektor Bożena Rosłoń pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów edukacyjnych i uzyskania promocji. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców podziekowali dyrekcji i nauczycielom za ich pracę. 

      Sekretarz Powiatu Piaseczyńskiego pani Joanna Muszyńska-Dziurny  wręczyła 27 uczniom ze średnią 5,00 i powyżej nagrody za wybitne osiagnięcia, a  Rada Szkoły, dzięki wpłatom rodziców, ufundowała nagrody pieniężne za uzyskaną średnią powyżej 4,5 i 100% frekwencji. Dodatkowo 2 uczniów za średnią ocen powyżej 5,5 otrzymało nagrody specjalne od Rady Szkoły w wysokości 1000 zł!!!

      W wakcyjny nastrój wprowadził nas występ zespołu szkolnego pod kierunkiem pani Katarzyny Pastwy. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy całej społeczności szkolnej bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji! 

     • Spacer śladami "Lalki" Bolesława Prusa

     • Pod koniec maja klasy 3tt4 i 3tt5 zwiedzały Warszawę podążając śladami bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa.

      Przed 10-tą pod Kolumną Zygmunta czekała już na nas pani przewodnik. Przekazała nam na wstępie dużo ciekawych wiadomości. Mogliśmy sobie np. wyobrazić jak woźnica Wysocki przewozi towar między koleją wąskotorową (obecne Metro Centrum) a szerokotorową (obecny Dworzec Wileński) Ruszyliśmy przez Podwale, gdzie znajdował się sklep starego Mincla, przez Miodową na Plac Teatralny, bo to właśnie tutaj, w teatrze na spektaklu „Violetta”, Wokulski po raz pierwszy zobaczył Izabelę. Potem już spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu. Stary i nowy sklep Wokulskiego, Hotel Europejski, Kościół św. Anny, Uniwersytet – to kilka punktów, przy których się zatrzymaliśmy, bardzo ważnych w historii głównego bohatera.

     • Minifestiwal nauki w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie

     • 1 czerwca 2022 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w minifestiwalu nauki do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piasecznie. Zabraliśmy ze sobą roboty skonstruowane przez uczniów klasy 2 te. Marek Sowiński i Michał Celejewski pokazali ramię robota, a Rafał Fronczak robota sterowanego z aplikacji i mogącego również poruszać się autonomicznie po wyznaczonej linii. Dwaj informatycy Mateusz Kuna i Krzysztof Chojka dla młodszych uczestników prowadzili warsztaty  z programowania z wykorzystaniem gry Scottie go. Nasze stoisko odwiedzili zarówno uczniowie klas 7 i 8 jak i młodsze dzieci, a wszyscy chętnie się bawili grając w retro gry na automatach naszego koła Arduino. 

     • Spotkanie autorskie

     • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. w środę 8 czerwca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Markiem Groszkowskim autorem książki Husaria. Skrzydlaci wojownicy.

      Marek Groszkowski jest nauczycielem historii w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie. Z wielką pasją dzieli się z uczniami swoją wiedzą historyczną.

      W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkół powiatu piaseczyńskiego. W trakcie spotkania mieliśmy możliwość wysłuchania opowieści o fenomenie ciężkiej jazdy jakim była husaria polska. 

       

     • Klasy 1 tr i 1 ts zdobywają Twierdzę Modlin

     •    Dnia 01.06.2022 klasa 1tr i 1ts odbyły jednodniową wycieczkę do Twierdzy Modlin.  Naszymi opiekunami były panie: Izabela Wojciechowska, Anna Stasiak, Karolina Jaster i Edyta Wasilewska. Podróż odbyła się pociągiem,  i jechaliśmy około 2 godzin.  Na miejscu przywitał nas przewodnik, który  opowiedział nam historię miejsca. Może nie wszyscy wiedzą, ale zabytek ten znajduje się na Mazowszu u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry.  Budynek składa się z cytadeli oraz z dwóch fortów. Widzieliśmy między innymi Bramę Ostrołęcką, Spichlerz, Prochownię, Elewator i Wartownię. Jedną z zachowanych budowli, którą oglądaliśmy, była Reduta Napoleona. Ciekawostką jest, że na terenie twierdzy znajduje się najdłuższy budynek w Europie. Jego długość wynosi 2,5 km. Są to koszary. Wokół tego budynku możemy podziwiać piękny krajobraz. 

            Po zwiedzaniu był czas na rozrywkę. Rozpoczęły się gry i zabawy w grupach. Każdy z zespołów otrzymał wskazówki do odgadywania zagadek na terenie podziemi i w starych budynkach. Jedną z atrakcji (gry i zabawy), która najbardziej spodobała się uczestnikom wycieczki, była strzelnica. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Po zabawach integracyjnych odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy dobrze się bawili w miłej atmosferze. Niedługo potem przyszedł czas na powrót. W Piasecznie byliśmy o godzinie 18:00.   

            To był udany dzień. Myślę, że takie wycieczki bardzo integrują klasy oraz pozwalają poznać historię naszej ojczyzny. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu tworzą niezwykłą atmosferę, która przekłada się na życie w naszej szkole. Warto zwiedzać różne miejsca i je poznawać, aby w przyszłości znać się nie tylko na jednej dziedzinie naszego życia. 

      Paweł Gajda 1 ts

     • Zielona szkoła klasy 1 ti

     • W dniach 25 - 27 maja klasa 1ti wyjechała integrować się wśród wspaniałych mazurskich krajobrazów.  🚤 Niestety pogoda nam nie sprzyjała, ale to nie miało znaczenia, bo: zabawa była przednia, jedzenie też,  no i nie było lekcji.

      Oprócz: wyznaczania koła za pomocą sznurka i patyka, a potem wpisywaniu w nie trójkąta 😫 - zdjęcie nr 1; mierzenia siły i wytrzymałości oraz gier zespołowych  - zdjęcie 2 i 3; ogniska z pogadanką psychologiczną 😫 - zdjęcie nr 4. 

      Na koniec wspólna fotografia z  Mrągowa - zdjęcie nr 5.

      Następny wyjazd już ustalony 😁

     • DEBATA EKOLOGICZNA - WODA

     • W dniu 30. maja br nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu organizowanym w ramach projektu: Moja TUrkusowa PLANETA.

      Rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem dr hab. Iwony Wagner, która opowiedziała nam o aktualnym stanie badań nad zmianami klimatu, naukowym punkcie widzenia oraz wskazała, gdzie można szukać kluczowych informacji na ten temat.

      Spotkanie miało formę debaty, w której uczestniczyli chętni uczniowie piaseczyńskich szkół biorących udział w projekcie: ZS Nr 1, ZS Nr 2, SOSW,  ZS Nr 3.

      Debata dotyczyła zarówno odpowiedzialności za zmiany jakie dokonują się na naszej planecie jak i tego, kto ma największy wpływ na to, co się dzieje z klimatem – dyskutowaliśmy o tym, kto może zrobić najwięcej: państwa i instytucje? przedsiębiorcy? a może najwięcej możemy zrobić my – obywatele? Padło wiele ważnych zdań, pojawiły się naprawdę liczne mocne argumeny.

      Projekt „Moja Turkusowa Planeta – działania szkół powiatu piaseczyńskiego podnoszące świadomość n/t łagodzenia zmian klimatu i przystosowania do ich skutków” uzyskał dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu – Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków i jest realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie o numerze MFEOG.07.03.02-07-0026/21-00.

     • Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informujemy, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

      - nr 153 z dnia 31 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

      - nr 154 z dnia 31 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

      Zarządzenia obowiązują od dnia 1 czerwca 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 30 czerwca 2022 roku do godz. 23:59.