• Praca szkoły na przełomie grudnia i stycznia

     • W dniach:

      20 - 21 grudnia szkoła pracuje w dotychczasowych godzinach pracy, 

      22 grudnia sekretariat dla interesantów będzie czynny do godziny 13:00, 

      23 - 24 grudnia szkoła jest zamknięta. 

      Po przerwie świątecznej 27 - 30 grudnia zapraszamy w godzinach od 8:00 do 13:00,

      31 grudnia szkoła jest zamknięta. 

      W nowym roku 3 - 5 stycznia zapraszamy w godzinach od 8:00 do 13:00,

      6 - 7 stycznia szkoła jest zamknięta.

     • Lekcje z ZUS

     • Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w projekcie edukacyjnym Lekcje z ZUS.

      Ubezpieczenia społeczne to niezwykle ważny temat, ponieważ każdy z nas pełni różne role w społeczeństwie: jesteśmy uczniami, członkami rodziny, a potem pracownikami. Praca zaś jest nierozłącznie związana z ZUSem. Nabyte wiadomości o ubezpieczeniach społecznych podczas zajęć w ramach tego projektu dają uczniom niezbedną wiedzę do świadomego poruszania się na rynku pracy. Tematyka zajęć bardzo dobrze wpisuje się w program nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, a uczniowie dodatkowo mogą wziąć udział w olimpiadzie, która zdobytą wiedzę aktywuje. Za udział w projekcie dziękuję bardzo pracownikom III Oddziału ZUS w Warszawie oraz uczniom klasy 3TR4. 

      Ewelina Gołąb

    • Akcja na rzecz obrony praw człowieka
     • Akcja na rzecz obrony praw człowieka

     • W dniach 3 - 6 grudnia 2021 roku odbył się w naszej szkole MARATON PISANIA LISTÓW. To największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Corocznie na całym świecie łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz, w sprawach konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.

      Piszemy już od 20 lat, a pierwszy maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty International z Warszawy. Wszystkim zaangażowanym uczniom bardzo dziękuję!  

      Ewelina Gołąb  

     • Mikołajki - wspólne świętowanie

     • Mikołajki to święto, na które czekają wszyscy.

      Tego dnia w naszej szkole można było spotkać niejednego Mikołaja – uczniowie i nauczyciele ubrani byli w konwencji mikołajkowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali słodkie upominki.

      Odbył się konkurs na ozdobę świąteczną i przedstawiciele klas pierwszych wspólnie ubrali szkolną choinkę.

     • Wyjście integracyjne do Parku Trampolin

     • Klasa 4tr wspólnie z wychowawcą Eweliną Gołąb i opiekunami udała się na wycieczkę integracyjną do Warszawy. Na miejsce wspólnej zabawy wybraliśmy Park Trampolin Stacja Grawitacja . 

      Zespół klasowy skorzystał z większości dostępny atrakcji w klubie. Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń.  Wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli również poprawić kondycje fizyczną w trakcie ćwiczeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce np. po naszym regionie.
      Bardzo dziękuję za wspaniały czas współtowarzyszącej klasie oraz opiekunom: Zdzisławowi Ciepielewskiemu i Joannie Jasińskiej.

     • Niewidzialna Wystawa

     • Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z naszym mózgiem, kiedy całkowicie gaśnie światło? Wiecie, jak śnią osoby niewidome od urodzenia i czy potrafią sobie wyobrazić wysokość Pałacu Kultury i Nauki?

      Klasa 3tt5 dzięki wycieczce na Niewidzialną Wystawę już potrafi odpowiedzieć na te pytania.

      W zupełnych ciemnościach uczniowie mogli poczuć się jak ich niewidzący koledzy.

      Poruszali się po mieszkaniu, kupowali warzywa i owoce na straganie. Pokonywali krawężniki i nierówne chodniki, spacerowali po lesie, a nawet zwiedzali wystawę sztuki.

      Nie było łatwo, ale to doświadczenie szeroko otwiera oczy i uwrażliwia na potrzeby ludzi niewidzących.