• Praca szkoły na przełomie grudnia i stycznia

• W dniach:

20 - 21 grudnia szkoła pracuje w dotychczasowych godzinach pracy,

22 grudnia sekretariat dla interesantów będzie czynny do godziny 13:00,

23 - 24 grudnia szkoła jest zamknięta.

Po przerwie świątecznej 27 - 30 grudnia zapraszamy w godzinach od 8:00 do 13:00,

31 grudnia szkoła jest zamknięta.

W nowym roku 3 - 5 stycznia zapraszamy w godzinach od 8:00 do 13:00,

6 - 7 stycznia szkoła jest zamknięta.

• Lekcje z ZUS

• Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w projekcie edukacyjnym Lekcje z ZUS.

Ubezpieczenia społeczne to niezwykle ważny temat, ponieważ każdy z nas pełni różne role w społeczeństwie: jesteśmy uczniami, członkami rodziny, a potem pracownikami. Praca zaś jest nierozłącznie związana z ZUSem. Nabyte wiadomości o ubezpieczeniach społecznych podczas zajęć w ramach tego projektu dają uczniom niezbedną wiedzę do świadomego poruszania się na rynku pracy. Tematyka zajęć bardzo dobrze wpisuje się w program nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, a uczniowie dodatkowo mogą wziąć udział w olimpiadzie, która zdobytą wiedzę aktywuje. Za udział w projekcie dziękuję bardzo pracownikom III Oddziału ZUS w Warszawie oraz uczniom klasy 3TR4.

Ewelina Gołąb

• Akcja na rzecz obrony praw człowieka

• W dniach 3 - 6 grudnia 2021 roku odbył się w naszej szkole MARATON PISANIA LISTÓW. To największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Corocznie na całym świecie łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz, w sprawach konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.

Piszemy już od 20 lat, a pierwszy maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty International z Warszawy. Wszystkim zaangażowanym uczniom bardzo dziękuję!

Ewelina Gołąb

• Mikołajki - wspólne świętowanie

• Mikołajki to święto, na które czekają wszyscy.

Tego dnia w naszej szkole można było spotkać niejednego Mikołaja – uczniowie i nauczyciele ubrani byli w konwencji mikołajkowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali słodkie upominki.

Odbył się konkurs na ozdobę świąteczną i przedstawiciele klas pierwszych wspólnie ubrali szkolną choinkę.

• Wyjście integracyjne do Parku Trampolin

• Klasa 4tr wspólnie z wychowawcą Eweliną Gołąb i opiekunami udała się na wycieczkę integracyjną do Warszawy. Na miejsce wspólnej zabawy wybraliśmy Park Trampolin Stacja Grawitacja .

Zespół klasowy skorzystał z większości dostępny atrakcji w klubie. Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń.  Wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli również poprawić kondycje fizyczną w trakcie ćwiczeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce np. po naszym regionie.
            Bardzo dziękuję za wspaniały czas współtowarzyszącej klasie oraz opiekunom: Zdzisławowi Ciepielewskiemu i Joannie Jasińskiej.

• Niewidzialna Wystawa

• Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z naszym mózgiem, kiedy całkowicie gaśnie światło? Wiecie, jak śnią osoby niewidome od urodzenia i czy potrafią sobie wyobrazić wysokość Pałacu Kultury i Nauki?

Klasa 3tt5 dzięki wycieczce na Niewidzialną Wystawę już potrafi odpowiedzieć na te pytania.

W zupełnych ciemnościach uczniowie mogli poczuć się jak ich niewidzący koledzy.

Poruszali się po mieszkaniu, kupowali warzywa i owoce na straganie. Pokonywali krawężniki i nierówne chodniki, spacerowali po lesie, a nawet zwiedzali wystawę sztuki.

Nie było łatwo, ale to doświadczenie szeroko otwiera oczy i uwrażliwia na potrzeby ludzi niewidzących.