• UWAGA!
     • UWAGA!

     • 12 listopada 2021 r jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - opiekuńczych. Tego dnia szkoła jest zamknięta. 

    • Kolejna grupa uczniów na stażu w Hiszpanii
     • Kolejna grupa uczniów na stażu w Hiszpanii

     • Mija drugi tydzień pobytu kolejnej grupy uczniów naszej szkoły na stażu w Granadzie. Młodzież nie tylko uczy się nowych umiejętności, ale i odpoczywa, poznaje różnorodne miejsca, kulturę i ludność. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku uczniowie chodzą na kilka godzin do pracy, a w wolnym czasie podziwiają przepiękną Granadę. Odwiedzili już Malagę, w której skorzystali z plaży i ciepłego morza. Zwiedzili malowniczą Rondę, zobaczyli zabytkową Alhambrę, a przed nimi kolejne wycieczki.

      Wszystko to ma miejsce dzięki organizacji M.E.P., z którą Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie współpracuje. Dodatkowo, dzisiaj uczniowie dostali pierwszy feedback: wszyscy pracodawcy są bardzo zadowoleni z ich pracy, a więc pozostaje się cieszyć i działać dalej. Słowami, jak i zdjęciami trudno opisać piękno Granady, ale robimy, co możemy. Pobyt w Hiszpanii będzie trwał jeszcze ponad tydzień, a my bardzo nie chcemy, żeby się kończył. Jest naprawdę cudownie!

    • Tablica dekorująca uroczystosć
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. 

      To święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

      Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku

      Dzień Nauczyciela to święto, w którym uczniowie mają okazję podziękować nauczycielom za ich trud i pracę oraz wyrazić swoje uznanie. W naszej szkole tego dnia odbyła się uroczysta akademia. Dyrekcja  wręczyła wyróżnionym nauczycielom Nagrody Dyrektora. W ramach programu artystycznego nauczyciele i uczniowie wspólnie bawili się rozwiązując zagadki i quizy. 

      Poprzedniego dnia w konstancińskiej Hugonówce starosta Ksawery Gut i członek zarządu Ewa Lubianiec wręczyli nauczycielom akty mianowania oraz nagrody dla wyróżnionych pracowników oświaty. Z naszej szkoły Nagrody Starosty otrzymali dyrektor szkoły Bożena Rosłoń i wieloletni pedagog szkoły Małgorzata Nowak. Szczegółowa relacja z wydarzenia na stronie Powiatu Piaseczyńskiego.

    • Klasa reklamy w Muzeum Neonów
     • Klasa reklamy w Muzeum Neonów

     • 5 października 2021 klasa reklamy zwiedziła Muzeum Neonów na warszawskiej Pradze. Głównym celem wycieczki było poznanie neonu jako nośnika reklamy, przyjrzeniu się projektom literniczym. W kontekście przekazanej przez przewodnika wiedzy historycznej z okresu PRL-u zauważyliśmy jednak, że neony pełniły nieco inną rolę, tj. informacji i nawigacji miasta. Obejrzeliśmy film dokumentalny o technologii wytwarzania i historii polskich neonów. Lekcja w muzeum, to również część praktyczna. Zadanie w grupach polegało na tym, aby na nowo, twórczo spojrzeć na wybrane znaki mediów społecznościowych i zaproponować ich zmianę. Czas który spędziliśmy w muzeum wspominamy świetnie, to było interesujące przeżycie oraz szansa zetknięcia się z zagadnieniami przygotowującymi do zawodu.  

     • Szkolenie z WAGO

     • W dniu 30 września uczniowie klas o profilu elektronicznym wzięli udział w szkoleniu  w specjalnym autobusie pokazowo - szkoleniowym firmy WAGO.

      Okazało się, że połączenie ze sobą dwóch przewodów, czy też dwóch linek, to wcale nie jest taka prosta sprawa. Nasza młodzież miała możliwość zapoznać się z podstawami teoretycznymi i wyzwaniami technicznymi, jakie wiążą się ze zdawałoby się banalną czynnością, jaką jest połączenie ze sobą dwóch kabli. No cóż, mocno się zdziwiliśmy. Powtarzające się cykle temperaturowe, cykle obciążeniowe stanowią duże wyzwanie technologiczne, jeśli chcemy zapewnić pewny i niezawodny styk, o niskiej rezystancji przejścia, trwały i na długie lata.