• "Na staże po kwalifikacje" - kultura, sztuka i historia Hiszpanii

     • Poznanie historii, sztuki, kultury, norm społecznych i zasad obowiązujących w Hiszpanii ułatwia uczniom realizację głównych celów stażu w ramach projektu "Zawodowcy z Piaseczna" nr POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078693,, którymi są: rozwój zawodowy uczestników, poznanie działania firm zagranicznych związanych z dziedziną nauczania, porównanie metod pracy przyjętych w Polsce z metodami stosowanymi w innych krajach europejskich, nabycie umiejętności pracy w zespole międzynarodowympoznanie innych rozwiązań technologicznych oraz doskonalenie umiejętności językowych uczniów (język zawodowy).

    • Europejski Dzień Języków
     • Europejski Dzień Języków

     • Jak co roku obchodziliśmy dziś w naszej szkole Europejski Dzień Języków zorganizowany przez nauczycieli języków obcych.

      Przy tej okazji można było posłuchać ze szkolnego radiowęzła utworów wykonywanych w różnych językach, obejrzeć interesujące plakaty dot. języków i krajów wykonane przez uczniów klas pierwszych oraz wziąć udział w teście wiedzy o językach.

      Tego samego dnia celebrowaliśmy Dzień Książki Anglojęzycznej zorganizowany przez panią Emilię Warzochę wraz ze szkolną biblioteką.

      Uczniowie odwiedzali bibliotekę, gdzie mogli obejrzeć bardzo ciekawe książki, albumy, komiksy i czasopisma w języku angielskim oraz wziąć udział w quizie sprawdzającym znajomość takich tytułów jak "Hobbit" czy "Harry Potter". 

      Na szkolnych korytarzach pojawiły się znane cytaty z literatury anglojęzycznej, aby jeszcze bardziej przypominać i zachęcać uczniów (tego dnia szczególnie) do odwiedzenia szkolnej biblioteki.

     • Projekt "Na staże po kwalifikacje"

     • Mija drugi tydzień pobytu uczniów naszej szkoły na stażu w ramach projektu "Zawodowcy z Piaseczna" nr POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078693,  w Hiszpani. 

      Poniżej kolejna relacja uczestników wyjazdu:

      "Po przyjeździe spotkaliśmy się z naszymi hiszpańskimi pracodawcami.
      Informatycy, elektronicy i teleinformatycy poznali swoje miejsce stażu - Informatica Reparnet.

      Pierwsze kilka dni pracowaliśmy z oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych. W kolejnych dniach poznawaliśmy budowę urządzeń komputerowych od strony serwisowej. Nasz szef, czyli właściciel i opiekun jednocześnie jest bardzo miły i pomocny.

      W wolnym czasie zwiedzamy zabytki Hiszpanii. Szczególne podobała nam się Alhambra w Granadzie."

     • "Na staże po kwalifikacje" - Granada, Hiszpania

     • Kolejna grupa uczniów rozpoczęła staż w Hiszpanii.

      Oto relacja z pierwszych dni pobytu na stażu:

      "Dnia 11.09.2021 r. wystartowaliśmy z Modlina do gorącej Hiszpanii. Wylądowaliśmy na lotnisku w Madrycie i stamtąd ruszyliśmy w pięciogodzinną trasę autokarem do malowniczej Granady. Zakwaterowaliśmy się w dwóch apartamentach, w zadbanej i zielonej okolicy blisko centrum. 

      W trzecim dniu wyjazdu spotkaliśmy się z organizatorami projektu M.E.P. Europrojects Granada i otrzymaliśmy niezbędne informację dotyczące stażu oraz wskazówki związane z poruszaniem się po mieście. Otrzymaliśmy również karty miejskie, które pozwoliły nam sprawnie dotrzeć na praktyki.

      Następnego dnia po przylocie pojechaliśmy na wycieczkę do Malagi. Zwiedziliśmy malownicze miasto, zabytkowy zamek oraz teatr romański. Niektórym udało się również odwiedzić muzeum Picassa! Mieliśmy również okazję pływać w Morzu Śródziemnym i dobrze się bawić. Następnego dnia wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Granadzie.

      We wtorek 14.09.2021 r. spotkaliśmy się po raz pierwszy z naszymi pracodawcami, a po południu pojechaliśmy do Alhambry. To miejsce zauroczyło wszystkich swoim pięknem oraz wspaniałą architekturą. Tego nie da się opisać słowami. Zobaczcie sami na zdjęciach, które postujemy na naszych social mediach.

      Pozdrawiamy z Granady, stażyści Erasmus+"