• Odbiór świadectw maturalnych

     • Zapraszamy po odbiór świadectw maturtalnych 5 lipca 2021 roku w godzinach 9 – 15, w sali nr 5. W późniejszym terminie świadectwa można odbierać w godzinach pracy sekretariatu szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

    • Plaża
     • Życzymy miłych oraz bezpiecznych wakacji!

     • Zakończył się kolejny rok szkolny. W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy Dyrekcji, która w tak ciężkich czasach ułatwiała nam naukę i rozwój oraz pozwalała bezpiecznie spędzić ten rok. Dziękujemy Nauczycielom za cały wysiłek włożony w naszą edukację i wychowanie. Dziękujemy również pracownikom szkoły za całoroczny trud w utrzymanie porządku i sprawne funkcjonowanie szkoły. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za miłą atmosferę pracy i nauki.

      Życzymy udanych i pełnych wrażeń wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
      Samorząd Uczniowski

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • 25 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/21 r. Pomimo braku akademii dla całej społeczności szkolnej w sali gimastycznej, nie zabrakło ciepłych słów  w czasie spotkań w klasach z wychowawcami. Najlepsi uczniowi otrzymali świadectwa i gratulacjie z rąk dyrekcji. Nagrody dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Szkoły. 

    • Zakończyliśmy kolejną edycję Kursu Cisco IT Essentials
     • Zakończyliśmy kolejną edycję Kursu Cisco IT Essentials

     • Nasza Szkoła uczestniczy w programie Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO. Uczniowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software, po zakończeniu kursu i zdaniu końcowego egzaminu otrzymują oficjalny certyfikat CISCO.

      Tegoroczny kurs rozpoczął się w listopadzie 2020 roku, natomiast ostatnie zajęcia, podczas których uczniowie zdawali egzamin końcowy, odbyły się w połowie czerwca 2021 roku.

      IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych.

      Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+

      Serdecznie gratulujemy uczestnikom zakończenia kursu i uzyskania certyfikatów :)

      Rafał Banaszek

    • Grafika promująca akcję - palce z namalowanym sercem
     • Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku

     • Wirtualny Dzień Dawcy jest wersją klasycznego wydarzenia, podczas którego poszerzana jest baza bohaterów Fundacji DKMS z tym, że zamiast akcji stacjonarnej szerzenie idei dawstwa szpiku odbywa się wirtualnie.  

      Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w dniach dawcy i chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich do pomocy, której można udzielić na wiele sposobów. Nie bądźmy obojętni i okażmy serce!

      Po więcej informacji odsyłamy do: linku akcji Fundacji DKMS

      Uczniowie kl. 2ti4

      Działamy wirtualnie, ratujemy życie realnie!

     • Miejsca w internacie dla uczniów ZS Nr 1

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie! 

      Informujemy, że od 1 czerwca bieżącego roku szkolnego można składać wnioski o przyjęcie do internatu przy Zespole Szkół Nr 3 w Piasecznie.

      Dokument można przesłać drogą mailową na adres: zs.rcku2@interia.pl lub złożyć osobiście w pokoju wychowawców internatu codziennie w godzinach 8.00 - 21.00.

      Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej ZS Nr 3 w Piasecznie. Podanie do internatu.pdf

      Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i kwaterowania można uzyskać pod numerem telefonu:

      509 291 760  

      Adres placówki:

      Zespół Szkół NR 3 im. Cecylii Plater - Zyberkówny,

      ul. Chyliczkowska 20, 05 - 500 Piaseczno                                         

       

      Małgorzata Nowak - pedagog szkolny 

                              

       

     • Sztuka w reklamie

     • W ramach projektu Sztuka w reklamie organizujemy spotkania dla uczniów kierunku technik reklamy z artystami związanymi z reklamą. We wtorek 8.06.2021 na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych odbędzie się spotkanie online na platformie Teams.

      Gość specjalny - MACIEJ LERCHER - artysta, nauczyciel i praktyk w zakresie reklamy.  

      Informacje o artyście na stronie blogu

      Link do portfolio artysty

      Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych!

      Ewelina Gołąb

       

     • Uwaga Dziewczyny!

     • Od czerwca 2021 roku umieszczamy pudełka z produktami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach!

      Walka z ubóstwem menstruacyjnym to walka na wielu frontach - AKCJA MENSTRUACJA - link do strony akcji zapewnia dostęp do produktów higienicznych w szkołach, rozdaje kubeczki menstruacyjne, wysyła paczki ze środkami higienicznymi potrzebującym, wspiera inne organizacje pozarządowe i umieszczamy w przestrzeni publicznej ogólnodostępne szafki z podpaskami. Przełamujemy tabu i edukujemy.

      Podchodzimy do problemu ubóstwa menstruacyjnego kompleksowo. Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 500 mln osób na całym świecie nie ma stałego dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mają miejsce również w Polsce.​Najnowsze badania pokazują, że w Polsce aż 39% kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować z zakupu produktów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków.

      Ewelina Gołąb

     • Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka

     • 1 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka.

      W tym roku w naszej szkole święto to obchodziliśmy przez 3 dni. W dniach 31.05-02.06. odbywały się wycieczki szkolne, spacery edukacyjne, wycieczki rowerowe oraz ogniska klasowe.

      Specjalną atrakcją przygotowaną przez nauczycieli wychowania fizycznego były szkolne podchody na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym.