• Miejsca w internacie dla uczniów ZS Nr 1

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Informujemy, że od 1 czerwca bieżącego roku szkolnego można składać wnioski o przyjęcie do internatu przy Zespole Szkół Nr 3 w Piasecznie.

Dokument można przesłać drogą mailową na adres: zs.rcku2@interia.pl lub złożyć osobiście w pokoju wychowawców internatu codziennie w godzinach 8.00 - 21.00.

Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej ZS Nr 3 w Piasecznie. Podanie do internatu.pdf

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i kwaterowania można uzyskać pod numerem telefonu:

Adres placówki:

Zespół Szkół NR 3 im. Cecylii Plater - Zyberkówny,

ul. Chyliczkowska 20, 05 - 500 Piaseczno

Małgorzata Nowak - pedagog szkolny

• Sztuka w reklamie

• W ramach projektu Sztuka w reklamie organizujemy spotkania dla uczniów kierunku technik reklamy z artystami związanymi z reklamą. We wtorek 8.06.2021 na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych odbędzie się spotkanie online na platformie Teams.

Gość specjalny - MACIEJ LERCHER - artysta, nauczyciel i praktyk w zakresie reklamy.

Informacje o artyście na stronie blogu

Link do portfolio artysty

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych!

Ewelina Gołąb

• Uwaga Dziewczyny!

• Od czerwca 2021 roku umieszczamy pudełka z produktami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach!

Walka z ubóstwem menstruacyjnym to walka na wielu frontach - AKCJA MENSTRUACJA - link do strony akcji zapewnia dostęp do produktów higienicznych w szkołach, rozdaje kubeczki menstruacyjne, wysyła paczki ze środkami higienicznymi potrzebującym, wspiera inne organizacje pozarządowe i umieszczamy w przestrzeni publicznej ogólnodostępne szafki z podpaskami. Przełamujemy tabu i edukujemy.

Podchodzimy do problemu ubóstwa menstruacyjnego kompleksowo. Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 500 mln osób na całym świecie nie ma stałego dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mają miejsce również w Polsce.​Najnowsze badania pokazują, że w Polsce aż 39% kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować z zakupu produktów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków.

Ewelina Gołąb

• Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka

• 1 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka.

W tym roku w naszej szkole święto to obchodziliśmy przez 3 dni. W dniach 31.05-02.06. odbywały się wycieczki szkolne, spacery edukacyjne, wycieczki rowerowe oraz ogniska klasowe.

Specjalną atrakcją przygotowaną przez nauczycieli wychowania fizycznego były szkolne podchody na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym.