• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Bibliotek szkolna realizuje działania mające na celu rozwijanie zaintersowań uczniów, promowanie i wsperanie rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży.

W latach 2019/2020 i 2022/2023 nasza szkoła realizowała Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym zakupiliśmy do naszej biblioteki wiele nowych pozycji zaproponowanych przez uczniów i nauczycieli oraz zaopiniowanych przez Radę Rodziców.

Przykładowe projekty edukacyjne związne z książką i czytelnictwem, które realizowali uczniowie:

QR-book -kody prowadzą do książki – gra terenowa

Książki na każdym kroku – uczniowie przygotowali karty na których znalazły się tytuł książki i nazwisko autora, rozmieścili je na terenie szkoły. Projekt miał na celu utrwalenie wiedzy z zakresu języka polskiego

O samochodach wiemy wszystko – wystawa

Gra planszowa na podstawie książki „Potop” H. Sienkiewicza

Podróże małe i duże – przewodnik turystyczny

Tu mieszka nasza klasa-Piaseczno i okolice - gazetka ścienna

Od książki do projektu czyli rola wiedzy w zawodzie technika elektronika - prezentacja

Nowa s moja książkazata książki - tworzenie projektów obwoluty dla wybranych książek z biblioteki szkolnej

Powtórki z lektur szkolnych – quizy w aplikacji Kahoot

Mój Exlibris - moja książka