• Technik programista

• okres nauki  - pięć lat

Od września 2022 r. szkoła zacznie przygotowywać młodzież do zdobycia zawodu technika programisty.

Programista to jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Technik programista jest znakomitym wyborem dla wszystkich, którzy z ciekawością patrzą na komputery. Programowanie to nie tylko pieniądze, to ciekawa pasja dająca m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzecz.

Uczniowie będą mogli zdobyć kwalifikacje w zakresie: zaawansowanego programowania aplikacji webowych, aplikacji desktopowych i aplikacji na urządzenia mobilne.

W programie nauczania nie zabraknie nauki wzorców projektowych, zasad dobrego programowania, czy pracy w zespołach programistycznych.

Informacje szczegółowe [PDF]